Strona główna Sport Pływanie Sobotnie starty świdnickich pływaków

Sobotnie starty świdnickich pływaków

0

To była pracowita sobota świdnickich pływaków. Reprezentanci UKS-u Svida Świdnica startowali w ten dzień w zawadach w Rawiczu, Jeleniej Górze i Bielawie.

svida

W Rawiczu w zawodach o Puchar Burmistrza Gminy Rawicz wystartowała 7-osobowa reprezentacja, która łącznie zdobyła dziewięć miejsc medalowych. Na uznanie zasłużyła jednak cała drużyna poprawiając rekordy życiowe, a niektórym zawodnikom do miejsca medalowego brakło jedynie setnych części sekundy. Liderami reprezentacji byli Dominika Sokołowska, która była bezkonkurencyjna zdobywając cztery pierwsze miejsca w czterech startach (50m stylem dowolnym, 50m delfinem, 50m stylem grzbietowym i 100m stylem zmiennym). Takie wyniki uplasowały Dominikę na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej wśród zawodniczek 11-letnich. Kolejne cztery miejsca na podium wywalczył Oskar Cebula zdobywając pierwsze miejsce w konkurencji 50m stylem klasycznym i trzy trzecie lokaty w kolejnych konkurencjach (100m stylem klasycznym, 200m stylem zmiennym i 100m stylem zmiennym) . Dobry wynik osiągnęła również Agnieszka Franków zajmując trzecią pozycję w konkurencji 100m delfinem i pechowe czwarte miejsce ze startą 0,02 sek. do podium. Pozostali reprezentacji: Ewelina Kalicka, Patryk Kawałko, Jakub Dzieniakowski i Daniel Worobiec spisali się bardzo dobrze poprawiając rekordy życiowe o 2-3 sekundy. Pechowcem okazał się Jakub Dzieniakowski, któremu do podium dwukrotnie zabrakło dwóch setnych sekundy!. Dodatkowo reprezentanci bardzo dobrze zaprezentowali się w startach sztafet osiągając zadowalające czasy.

Młodsi zawodnicy startowali w zawodach ,,O Puchar Prezydenta Miasta Jelenia Góra”. Dla tych zawodników był to start kontrolny pod kątem przygotowań do zawodów centralnych i tutaj również zawodnicy spisali się bardzo dobrze. Na uznanie zasługuje cała reprezentacja, ponieważ każdy zawodnik w swoim starcie poprawiał rekordy życiowe, a co niektórzy nabierali ,,doświadczenia startowego”. Na uznanie zasługują bracia Oskar i Olaf Polańscy, którzy w swoich pierwszych zawodach tej rangi osiągnęli bardzo zadowalające wyniki. Czasy jakie osiągnęli są perspektywiczne i dające nadzieję na przyszłość. Należy wyróżnić również Aleksandrę Wojnowską za kolejny start i kolejne wyniki jakie osiągnęła. Pozostali zawodnicy: Izabela Bator, Marcel Litwiński poprawiali rekordy życiowe i zdobywali kolejne doświadczenie przed majowymi zawodami w Nowej Rudzie. Należy również wyróżnić Julię Agatowską i Macieja Szymonowicza za kolejne rekordy życiowe. Mimo własnych startów byli wzorem i pomagali swoim młodszym kolegom. Najmłodszy w drużynie Kacper Bator (7 lat) otrzymał wyróżnienie za dwa starty w konkurencji 25m stylem dowolnym i grzbietowym. Dodatkowo najmłodsza sztafeta 4 x 50 m stylem dowolnym: Oskar Polański (8 lat), Izabela Bator (11 lat), Marcel Litwiński (11 lat), Aleksandra Wojnowska (10 lat) osiągnęła czas 2;55,90, co było sporym zaskoczeniem.

W XII Międzynarodowych Mistrzostwach Dolnego Śląska w Pływaniu Masters nasza jedyna reprezentantka zajęła trzecie miejsce w konkurencji 50m stylem dowolnym i ten wynik pokazuje, jak warto w Świdnicy od września 2015 roku utworzyć grupę mastersów – obszernie relacjonuje sobotnie starty prezes UKS-u Svida Świdnica Wojciech Kielka.

Poprzedni artykułNOVA Sp. z o.o. poszukuje pracownika
Następny artykułKomitety, rady, pochody…