Strona główna Bez kategorii Skubas zagra „Brzask” w Świdnicy

Skubas zagra „Brzask” w Świdnicy

0

Pod koniec kwietnia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury wystąpi Skubas – kompozytor, gitarzysta i wokalista. Artysta przybędzie wraz z zespołem na koncert promujący jego zeszłoroczną płytę pt. „Brzask”, która ukazała się nakładem wytórni Kayax.

Skubas

Skubas jest nominowany w dwóch kategoriach do tegorocznych Fryderyków, których rozdanie nastąpi 23 kwietnia czyli kilka dni przed występem w Świdnicy. We wrześniu ubiegłego roku ukazała się jego druga płyta zatytułowana „Brzask”. Składa się ona z 10  piosenek zaśpiewanych po polsku – wszystkie są kompozycjami Skubasa. W nagrywaniu albumu artysta postawił na autentyczność –  zależało mu na uchwyceniu emocji, które towarzyszyły mu podczas komponowania, na tym by nagrania były szczere. Oszczędna, surowa wręcz produkcja, użycie ścieżek nagranych w domowym studio, osobiste teksty –  to wszystko sprawia, że piosenki z  „Brzasku” wyciągają na światło dzienne najskrytsze emocje Skubasa.

Jego debiutancki album „Wilczełyko” z 2012 roku został okrzyknięty odkryciem na polskiej scenie muzycznej. Piosenka „Linoskoczek” przez wiele tygodni utrzymywała się w czołówce Trójkowej Listy Przebojów, sam artysta otrzymał dwie nominacje do Fryderyków 2013, zagrał kilkadziesiąt koncertów, w tym na największych polskich festiwalach (Open’er, Orange, Jarocin).

Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury. Bilety w przedsprzedaży będą kosztować 30 zł i od 6 kwietnia będą dostępne w Informacji Turystycznej oraz sieci Ticketpro (Empik i inne). W dniu koncertu za bilet trzeba będzie zapłacić 40 zł.

Koncert zaplanowano na 29 kwietnia.

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego teledysku Skubasa do tytułowego utworu z płyty „Brzask”:

Poprzedni artykułPlace zabaw od Nivea
Następny artykułJak zbudować robota? Naucz się!