Strona główna Bez kategorii Jak zbudować robota? Naucz się!

Jak zbudować robota? Naucz się!

0

Od kwietnia rusza pierwsza w Świdnicy pracownia robotyki w Młodzieżowym Domu Kultury. Oferta zajęć skierowana jest przede wszystkim do uczniów gimnazjów. Chętni są zaproszeni już dzisiaj, 7 kwietnia na spotkanie organizacyjne – informuje Sylwia Łabuda z MDK.

drukarka 1

Uczniowie świdnickich gimnazjów zakończyli 3 – miesięczne warsztaty z robotyki, które rozpoczęło 48 osób, a do końca wytrwało 12. W efekcie powstały pierwsze czterokołowe roboty Minisumo przygotowane do walki na dojo z czujnikami ultradźwiękowymi do wykrywania przeciwnika.

Uczestnicy spodziewali się czegoś łatwiejszego, a trzeba było wykazać się wiedzą, w wyniku czego powstała naturalna selekcja, ale udało się wyłonić kilka perełek – mówi Dariusz Cisek, prowadzący warsztaty.

Od kwietnia będzie działała regularnie pracownia robotyki z prawdziwego zdarzenia!Uczestnikom zajęć będzie przekazywana wiedza i doświadczenie z zakresu konstruowania robotów, automatyki, informatyki, a także matematyki, fizyki , elektroniki , a przede wszystkim podstaw programowania. Zajęcia w pracowni poprowadzi Zbigniew Brożbar.

– Zapewniamy profesjonalnie przygotowany, autorski program zajęć, dostosowany do wieku uczestników, sprzęt dydaktyczny, zajęcia w małych grupach, opiekę wykwalifikowanego instruktora i kontynuację warsztatów na wyższym poziomie po zakończeniu poziomu niższego, a przede wszystkim zadowolenie z zajęć – podkreśla Zbigniew Brożbar.

Warto dodać, że powstanie pracowni robotyki nie byłoby możliwe bez wsparcia Urzędu Miasta i Invest Parku, dzięki którym możliwe było wyposażenie sali w sprzęt lutowniczy, materiały do budowy robotów czy kompleksowe narzędzia warsztatowe.

Spotkanie organizacyjne 7 kwietnia o godzinie 16.00 w MDK przy ulicy Nauczycielskiej.

Poprzedni artykułSkubas zagra „Brzask” w Świdnicy
Następny artykułWe trzech na motorynce