Strona główna Bez kategorii Rajd Krause: Uwaga na utrudnienia

Rajd Krause: Uwaga na utrudnienia

0

Od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) zaplanowano rozegranie 43. edycji Rajdu Świdnickiego KRAUSE – 1. rundy Lotos Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski. Ze Świdnicy kierowcy wystartują, również w Świdnicy rajd się zakończy. W tym roku ponownie zostanie rozegrany prolog rajdu ulicami miasta. Rajd Świdnicki wspiera finansowo m. in. Urząd Miejski w Świdnicy.

41 rajd swidnicki krause

W związku z zawodami kierowcy i pasażerowie komunikacji miejskiej muszą się liczyć z utrudnieniami.

START I META RAJDU

W sobotę, 25 kwietnia oraz w niedzielę, 26 kwietnia w świdnickim Rynku zorganizowany zostanie honorowy start i meta rajdu, w związku z tym zostaną wprowadzone ograniczenia w parkowaniu na odcinkach dojazdowych do Rynku na ul. Pułaskiego (od skrzyżowania z ul. Bohaterów Getta do Rynku) oraz na ul. Długiej (od skrzyżowania z ul. Trybunalską do Rynku).

MIASTECZKO RAJDOWE

W piątek, 24.04.2015 r. od godz. 16:00 w rejonie świdnickiego OSiR-u zamknięty zostanie odcinek ul. Śląskiej (od nowego ronda przy ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej do skrzyżowania z ul. Zieloną) tutaj będzie zorganizowane „Miasteczko Rajdowe”, które funkcjonowało będzie do niedzieli, 26 kwietnia do godzin wieczornych. Dla tego etapu wyznaczone zostaną objazdy.

Mapa numer 1

Również w sobotę, 25 kwietnia od godz. 16.00 do godz.22.00, z ruchu wyłączony zostanie fragment ul. Pionierów Ziemi Świdnickiej (na odcinku od ronda na ul. Sprzymierzeńców wraz z nowym rondem na ul. Śląskiej). W tym czasie odbywać się będzie komasacja (wjazd i serwis) – na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Podobnie będzie w niedzielę 26 kwietnia w godzinach 11:00 – 18:00 odbywać się będzie komasacja i Super OS – na tym odcinku ulica będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Mapa numer 2

POWER STAGE

W niedzielę, 26 kwietnia w godzinach 13:00 – 16:30 zorganizowany zostanie specjalny OS 9 Power Stage – ulicami: Śląska – Westerplatte -pl. Drzymały – Matejki – Piekarska – pl. Ludowy – Garbarska – Wyspiańskiego – Sprzymierzeńców – Rycerska – Pionierów, te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu.

Na ulicach, po których prowadzony będzie Power Stage obowiązywać będą z wyprzedzeniem czasowym zakazy zatrzymywania z restrykcją w postaci możliwości odholowania pojazdu. W związku z tym apelujemy do kierowców, którzy korzystają z parkingów na trasie prologu o przestawianie swoich pojazdów na sąsiednie ulice. Zakazy będą dotyczyły w szczególności rejonu placu Drzymały, Piekarskiej, placu Ludowego, ulic: Garbarskiej, Wyspiańskiego, Rycerskiej, Pionierów parkingu przy ul. Sprzymierzeńców. Mapa numer 3

Dodatkowo między godzinami – 14:00 – 17:00 zorganizowany zostanie serwis oddalony dla samochodów na ul. Dworcowej, placu Dworcowym oraz dwóch przydworcowych pierzejach na pl. Grunwaldzkim – te ulice będą całkowicie zamknięte dla ruchu.

Mapa numer 4
Do kierowców apelujemy o ostrożną jazdę i zwracanie szczególnej uwagi na nowe oznakowanie. Za utrudnienia przepraszamy!

KOMUNIKACJA ZBIOROWA

Od piątku do niedzieli (24-26 kwietnia) zostaną wprowadzone zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej związane z 43. Rajdem Świdnickim KRAUSE.

Poprzedni artykułZbrodnia w Mechaniku
Następny artykułW nagrodę do Biberach