Strona główna 112 Policjantowi czerwone nie przeszkadzało

Policjantowi czerwone nie przeszkadzało [FILM]

21

Nie tylko wjechał na czerwonym świetle, ale niezgodnie z przepisami zmienił pas ruchu, wymuszając pierwszeństwo przejazdu na … „nauce jazdy”. Policjant jadący przez Świdnicę dał popis cwaniactwa, a wszystko zarejestrowała kamera. Film trafił do sieci.

policja na czerwonym

Takie sytuacje zdarzają się w tym miejscu bardzo często. Kierowcy jadący Wrocławską zamiast ustawić się do skrętu w ul. 1 Maja na prawym pasie, podjeżdżają z lewej strony i wymuszają pierwszeństwo na tych, co grzecznie czekają. Zastanawiałem się, kiedy policja zrobi z tym porządek, a tu proszę. Taki wstyd – mówi jeden z kierowców po obejrzeniu filmu zamieszczonego w Internecie.

Sytuacja z policyjnym radiowozem w roli głównej została zarejestrowana 25 lutego. – Po pierwsze kierujący popełnił najsurowiej karane wykroczenie, czyli wjechał na czerwonym świetle. Radiowóz nie miał włączonych sygnałów, a więc nie był pojazdem uprzywilejowanym. Wykonanie tego manewru to przejaw arogancji i nieliczenia się z innymi uczestnikami ruchu, a także brak podstawowej kultury jazdy. Na policjantach spoczywa szczególny obowiązek dawania dobrego przykładu – ostro ocenia Paweł Żuraw, instruktor i właściciel szkoły jazdy. Tym razem policjant dał szczególną lekcję kursantowi, na którym wymusił pierwszeństwo. Naukę miała także kursantka z samochodu, w którym zainstalowana była kamera.

Film dzisiaj został przekazany do Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Na razie komentarz jest bardzo lakoniczny. – W tej sprawie zostanie wszczęte postępowanie wyjaśniające – mówi Katarzyna Czepil, oficer prasowy.

/asz/

Za wskazanie filmu dziękujemy Czytelnikowi Swidnica24.pl

Komenda Powiatowa Policji w Świdnicy prosi autora nagrania o kontakt na numer 74 858 22 79.

 

Poprzedni artykułCzekają na mistrzów
Następny artykułPływacy Svidy spisali się na piątkę