Strona główna Konkursy Pociąg z Harrego Pottera na Gali Parowozów

Pociąg z Harrego Pottera na Gali Parowozów

2

Co roku 1 września o godzinie 11.00 odjeżdżał z peronu 9 i 3/4 ze stacji King Cross, a jego bieg kończył się w Hogwarcie, szkole magii i czarodziejstwa, do której uczęszczali bohaterowie przygód Harego Pottera autorstwa J.K. Rowling. Tym razem we wrześniu Expres Hogwart pojawi się w Jaworzynie Śląskiej na dorocznej Gali Parowozów. To będzie prawdziwy hit.

GWR_'Hall'_5972_'Olton_Hall'_at_Doncaster_WorksLokomotywa Olton Hall, która ciągnęła Expres Hogwart w filmie o Harrym Potterze. fot. Phil Scott/Wikipedia

Mamy już potwierdzony udział dziewięciu parowozów z Niemiec, Czech i Polski, a Expres Hogwart będzie tym dziesiątym – mówi Katarzyna Szczerbińska – Tercjak, kierownik marketingu w Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku i dodaje. – To będzie wielka gratka nie tylko dla wszystkich fanów przygód Harrego Poterra, ale przede wszystkim dla miłośników kolei. W Jaworzynie Śląskiej pojawi się nie tylko lokomotywa, ale cały skład Expres Hogwart. Nie wiadomo jeszcze czy odwiedzający muzeum podczas Gali Parowozów będą mogli zasiąść w przedziale, którym podróżował Harry, Hermiona i Ron.

Organizowana przez Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku Gala Parowozów jest największą plenerową imprezą kolejową w tej części Polski. W roku 2014 wzięło w niej udział przeszło 15 000 gości. Rok 2015 z uwagi na fakt przyjazdu ekspresu może być rekordowy. Podczas Gali Parowozów na bocznicy muzeum będą miały miejsce prezentacje zabytkowych parowozów, obejmujące jazdę manewrową, przygotowanie lokomotyw do jazdy – nawadnianie, nawęglanie, smarowanie oraz oczyszczanie.

Szczegółowy program tegorocznej Gali Parowozów będzie znany pod koniec kwietnia.

***

Informacja o pojawieniu się Hogwart Express na Gali Parowozów 2015 była prima aprilisowym żartem

Poprzedni artykułKolejne miliony, kolejne miejsca pracy
Następny artykułPolicja ostrzega: Uważaj na zakupach