Strona główna Temat dnia Pociąg nie dojedzie do dworca głównego

Pociąg nie dojedzie do dworca głównego

3

Zamiast na dworcu Wrocław Głównym, szynobus relacji Dzierżoniów-Świdnica-Wrocław od 26 kwietnia będzie kończył bieg na przystanku Wrocław Grabiszyn i stąd także wyruszy w powrotną drogę. Sprawdź, jak zostanie zorganizowania komunikacja zastępcza do centrum miasta.

szynobus nowy

W związku z przebudową wiaduktu kolejowego nad ul. Grabiszyńską we Wrocławiu, będącą elementem modernizacji linii kolejowej Wrocław – Poznań, od niedzieli, 26 kwietnia 2015 r. wszystkie pociągi relacji Dzierżoniów Śląski – Wrocław Główny będą rozpoczynać i kończyć bieg na stacji Wrocław Grabiszyn. Ze względu na remont ograniczona jest przepustowość linii, w związku z tym nie wszystkie pociągi mogą dojechać na dworzec główny – informuje Justyna Stachniewicz z Kolei Dolnośląskich. – Na odcinku Wrocław Grabiszyn – Wrocław Główny uruchomiona zostanie zastępcza komunikacja autobusowa. W komunikacji zastępczej obowiązywać będą kolejowe bilety ważne na przejazd na odcinku Dzierżoniów – Wrocław Główny . Przewóz bagażu oraz wózków dziecięcych i inwalidzkich w autobusach komunikacji zastępczej możliwy będzie nadal bez ograniczeń, jednak ze względu na pojemność i dostępne miejsce w autobusie przewóz rowerów może być niemożliwy. Wszelkich szczegółowych informacji na temat komunikacji zastępczej udzielać będzie obsługa pociągu.

 Prace remontowe mogą potrwać do grudnia 2015 roku.

rozkład

Na stacji Wrocław-Grabiszyn autobusy odjeżdżać będą z przystanku komunikacji miejskiej, zlokalizowanego przy ul. Petuniowej, w sąsiedztwie peronu w kierunku Wrocławia Głównego. Na stacji Wrocław Główny autobusy odjeżdżać będą z przystanku komunikacji miejskiej, zlokalizowanego przy ul. Suchej,  przy wyjściu południowym (od strony dworca autobusowego) z tunelu głównego.

W kierunku dworca głównego autobusy odjeżdżać będą bezpośrednio po przesiadce pasażerów z pociągu. W kierunku przeciwnym autobusy odjeżdżać będą codziennie o godz. 7.40; 12.01; 15.52 oraz 20.26. Pociągi w kierunku Dzierżoniowa Śląskiego odjeżdżać będą ze stacji Wrocław-Grabiszyn bezpośrednio po przesiadce pasażerów z autobusów zastępczych.

/opr. asz/

1 Wrocław Główny - schemat

2 Wrocław Grabiszyn - schemat

Poprzedni artykułMechanik ratuje najlepiej [FOTO]
Następny artykułOgródki piwne czynne do 23.00?