Strona główna Wydarzenia Świebodzice O karierze na targach

O karierze na targach

0

Wybór ścieżki edukacyjnej, a w dalszej perspektywie – zawodu, to życiowa decyzja. Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery Zawodowej od trzech lat próbują pomóc młodym świebodziczanom w tym niełatwym wyborze – informuje Agnieszka Bielawska-Pękala z UM w Świebodzicach.

IMG_1723
9 kwietnia w sali Miejskiego Domu Kultury około 500 gimnazjalistów i uczniów szkół ponadgimnazjalnych mogło zapoznać się z ofertą 22 szkół i uczelni wyższych z regionu: Wrocławia, Wałbrzycha, Legnicy, Kłodzka, Świdnicy i Świebodzic. Placówki prezentowały swoją ofertę edukacyjną, doradztwem służyły także instytucje zajmujące się wspomaganiem planowania kariery.
III Świebodzickie Targi Przedsiębiorczości i Planowania Kariery otworzył burmistrz  Świebodzic Bogdan Kożuchowicz.
– Ogromnie się cieszę, że po raz kolejny możemy gościć tyle szkół i uczelni z regionu, jestem pewien, że każdy uczeń, który odwiedzi targi, znajdzie dla siebie coś interesującego wśród tak bogatej oferty. Mam nadzieję, że targi pomogą młodym ludziom w tym trudnym zadaniu, jakim niewątpliwie jest wybór szkoły ponadgimnazjalnej czy kierunku studiów tak, by później znaleźć swoje miejsce na rynku pracy – mówił burmistrz.
W uroczystym otwarciu targów wzięli udział: Tadeusz Kotlarski, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Świdnicy, Teresa Stoszek, zastępca dyrektora PUP oraz Joanna Dulowska, kierownik świebodzickiej filii urzędu a także Zofia Choińska, kierownik Wydziału Edukacji i Spraw Społecznych UM w Świebodzicach.
– Młodzież może się zapoznać z szeroką ofertę edukacyjną placówek z całego regionu, od profili technicznych, po humanistyczne, medyczne i wiele innych. I wszystko to w jednym miejscu. To duże ułatwienie, oszczędność czasu i pieniędzy – mówiła Joanna Dulowska, kierująca świebodzicką filią PUP. – Wszyscy wiemy, jak trudna jest decyzja o tym, jaką szkołę czy uczelnię wybrać, w końcu to decyzja warunkująca dalsze życie. Naszym zadaniem jest pomóc tym młodym ludziom, podpowiedzieć, doradzić.
Uczniowie chętnie podchodzili do stoisk wystawienniczych, nie ograniczając się tylko do wzięcia ulotki. Wiele osób dopytywało o interesujące ich tematy. Organizatorami targów byli: Urząd Miejski w Świebodzicach i Powiatowy Urząd Pracy Filia w Świebodzicach.

Poprzedni artykułKrzyż na skwerze Lecha Kaczyńskiego
Następny artykułSprzątanie brzegów Bystrzycy już jutro