Strona główna Wydarzenia Świebodzice Motocykliści rządzili w Świebodzicach

Motocykliści rządzili w Świebodzicach [FOTO]

0

Tłumy pasjonatów zawitały  na jubileuszowy, piąty Zlot Motocykli w Świebodzicach. Tradycyjnie motocyklowa impreza została zorganizowana w ostatnią sobotę przed długim, majowym weekendem. Lśniące i ryczące pojazdy zaparkowały pod ratuszem 25 kwietnia, przyciągając rzecz jasna wielu świebodziczan, chcących obejrzeć, dotknąć i sfotografować się z pięknymi maszynami – informuje Agnieszka Bielawska-Pekala z UM w Świebodzicach.

IMG_2050

Uczestników i zwiedzających przywitali organizatorzy zlotu: burmistrz Bogdan Kożuchowicz oraz Dariusz Stańczyk, właściciel Hotelu Księżyc, życząc udanego pobytu w naszym mieście i dobrej zabawy.
Cieszę się, że to wydarzenie stało się już tradycją, odwiedzają nas motocykliści z całego regionu, dobrze się tu u nas czują, a mieszkańcy mają okazję popatrzeć na fantastyczne motocykle i miło spędzić popołudnie – mówił burmistrz Bogdan Kożuchowicz.W tym roku w zlocie wzięło udział ok. 250 motocyklistów z całego Dolnego Śląska – m. in. Wrocławia, Strzegomia, Wałbrzycha, Ząbkowic czy Kłodzka.

Nie zabrakło także reprezentacji świebodziczan – a w niej zapalonego motocyklisty i radnego Rady Miejskiej, Jerzego Kirklo. W zlocie, choć już raczej jako obserwator, uczestniczył także Wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Jan Klepiec.
Motocyklistów szczególnie ciepło przywitał ksiądz Daniel Szymanik, proboszcz parafii pw. Św. Brata Alberta, który poświęcił pojazdy, a kierującym życzył bezpiecznych wyjazdów i powrotów. Motocykliści otrzymali na pamiątkę obrazek ze Św. Krzysztofem – patronem kierowców. A od Urzędu Miejskiego w Świebodzicach obowiązkowe, pamiątkowe koszulki ze zlotu.
Około godz. 15.30 kolumna trąbiących pojazdów objechała kilkakrotnie Rynek i skierowała się do Hotelu Księżyc, w którym odbyła się część plenerowa, z koncertami i moto dyskoteką. Jak co roku nad bezpieczeństwem uczestników zlotu czuwała młodzież z Ochotniczej Grupy Ratowniczej, a dodatkową atrakcją były widowiskowe przeloty samolotu, w wykonaniu zaprzyjaźnionego Towarzystwa Lotniczego w Świebodzicach.

Poprzedni artykułKolorowy peleton ponownie w Świdnicy
Następny artykułDwa niezwykłe głosy. Skubas i Lenda