Strona główna Bez kategorii Dwa niezwykłe głosy. Skubas i Lenda

Dwa niezwykłe głosy. Skubas i Lenda

0

Już 29 kwietnia w sali teatralnej Świdnickiego Ośrodka Kultury zaśpiewa Skubas – kompozytor, gitarzysta i wokalista, promujący nominowaną do Fryderyków płytę „Brzask”. Jego koncert poprzedzi występ świdniczanki Pauliny Lendy.

Paulina Lenda foto 01_tn-1

Skubas to wokalista o wyjątkowej, bardzo charakterystycznej barwie głosu. Jego muzyka to niezwykle klimatyczne, akustyczne gitarowe brzmienia o lekko folkowym, grunge’owym charakterze. Skubas w swoich autorskich kompozycjach łączy brudne, gitarowe riffy z melancholijnym wokalem, tworząc nostalgiczne, melodyjne piosenki. Na koncertach stawia przede wszystkim na atmosferę i przestrzenne dźwięki. Jego zeszłoroczna płyta „Brzask” znalazła się w podsumowaniach roku m.in. Listy Przebojów Trójki, Gazety Wyborczej, T-Mobile Music i CGM oraz była nominowana do Fryderyków w kategorii „płyta roku – alternatywa”. Album promuje m.in. klip do utworu „Wyspa nonsensu”.

Paulina Lenda wystąpi w duecie z gitarzystą Piotrem Krakowskim (m.in. Zakaz Wjazdu). Znana za sprawą niepowtarzalnej, głębokiej barwy swojego niskiego głosu bardzo dużo czerpie z muzyki folkowej. Wychowywała się jednak słuchając „czarnych” brzmień. Artyści, którzy teraz mają duży wpływ na jej twórczość to m.in. Tracy Chapman, Lauryn Hill (szczególnie jej akustyczne poczynania), Lizz Wright, India Arie, Erykah Badu. W 2008 r. Paulina została odkryta dzięki programowi „Mam Talent”. W pierwszej polskiej edycji tego telewizyjnego show pojawiła się na scenie z coverem piosenki „Ready for love” z repertuaru India Arie. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego i Błażeja Domańskiego, Paulina nagrała swoją debiutancką płytę, zatytułowaną „Wolf Girl”.

Koncert rozpocznie się w Sali Teatralnej ŚOK o godzinie 19:00. Bilety na to wydarzenie można kupić w przedsprzedaży za 30 zł w sieci Ticketpro (m.in. Empik) i w Informacji Turystycznej. W dniu koncertu cena zmienia się na 40 zł.  Organizatorem koncertu jest Świdnicki Ośrodek Kultury (www.sok.com.pl).

/Bartosz Łabuda, ŚOK/

Poprzedni artykułMotocykliści rządzili w Świebodzicach [FOTO]
Następny artykułCzołowo w osobówkę i motocykl