Strona główna Bez kategorii Mistrzowie w przyszłych zawodach

Mistrzowie w przyszłych zawodach

0

W tej chwili są jeszcze uczniami, ale już znakomicie rokują na przyszłość. Uczennice i uczniowie z Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy zgarnęli główne nagrody w konkursie na najlepszych w zawodzie.

zawody 3

Laureaci  nagrody odebrali w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia w Wałbrzychu. Konkurs został zorganizowany przez samorząd województwa dolnośląskiego – Wydział Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego oraz Dolnośląskie Centrum Informacji Zawodowej i Doskonalenia Nauczycieli w Wałbrzychu w ramach realizacji projektu „Modernizacja kształcenia zawodowego na Dolnym Śląsku II”. Podczas uroczystej gali dyplomy i wspaniałe nagrody za zajęcie czołowych miejsc w etapie regionalnym konkursu odebrali uczniowie Technikum nr 6 i Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 4 Zespołu Szkół Mechanicznych w Świdnicy:

za zajęcie I miejsca w zawodzie technik spedytor:
Angelika Jaciuk, Agnieszka Machowska, Damian Barcikowski z klasy IV d T
Opiekun: Paulina Chudy

za zajęcie I miejsca w zawodzie technik mechanik:
Adam Chrzanowski, Krzysztof Śmigasiewicz z klasy IV a T, Piotr Machowski z klasy IV b T
Opiekun: Wiesław Bylicki

Obie drużyny reprezentowały subregion wałbrzyski w finale wojewódzkim konkursu.

za zajęcie II MIEJSCA w zawodzie technik pojazdów samochodowych:
Stanisław Bialik, Krystian Cybulski i Damian Lempart z klasy IV c T
Opiekun: Sławomir Józwicki

Za zajęcie II MIEJSCA w zawodzie mechanik pojazdów samochodowych:
Andrzej Nawara, Kacper Piaseczny, Wojciech Walatek z klasy III b Z
Opiekun: Daniel Pryciak

Po wręczeniu nagród uczestnicy gali zostali zaproszeni przez organizatorów i gospodarzy Centrum do zwiedzenia muzeum i jego wyjątkowej wystawy, prezentującej historię węgla i górnictwa, z bogatą ekspozycją industrialnych maszyn, stanowiących dziś zabytki techniki. Organizatorzy konkursu podkreślali fakt, że obecność w dawnej kopalni, przekształconej na unikalny w skali Polski oraz Europy zespół obiektów służących edukacji i sztuce, doskonale wpisuje się w ideę konkursu. Łączy w ten sposób przeszłość i bogate tradycje przemysłowe regionu wałbrzyskiego z przyszłością – zdolnymi, młodymi ludźmi, najlepszymi uczniami w zawodzie, którzy właśnie w tym miejscu 16 kwietnia odbierali nagrody i gratulacje.

/opr. red./

Poprzedni artykułDobry wieczór z książką w „Mechaniku”
Następny artykułMistrz Polski zainwestuje w Świdnicy