Strona główna Wydarzenia Gmina Świdnica Kotarba do remontu

Kotarba do remontu

0

Ponad 380 metrów potoku Kotarba do końca sierpnia zyska nowe umocnienia. To druga w tym roku inwestycja realizowana ze środków otrzymanych z budżetu państwa, na usuwanie skutków powodzi – informuje rzecznik prasowy Urzędu Gminy Świdnica.

Kotarba

 Prace związane z regulacją potoku Kotarba, z wykorzystaniem tzw. „środków powodziowych” trwają od 2009 roku i były wykonane w 4 etapach. Na ten cel zostało już przeznaczonych ponad 3,8 mln zł, w tym 2,7 mln zł stanowiło dofinansowanie z MSWiA. W tym roku realizujemy 2 zadania w ramach środków na usuwanie powodziowych szkód, w Grodziszczu i w Mokrzeszowie.  To niezmiernie ważna inwestycja, bowiem brak regulacji potoku, po wystąpieniu intensywnych opadów deszczu powoduje liczne podtopienia gospodarstw i upraw rolnych – mówi wójt Teresa Mazurek.

Wykonawcą inwestycji jest firma Przedsiębiorstwo Budowlano-Melioracyjnym „BUD-MEL” Sp. z o.o. z Dzierżoniowa. Na przestrzeni kilku miesięcy kolejne 383 mb potoku zyska m.in. nowe umocnienia skarp ścianami oporowymi z kamienia, płytami ażurowymi. Zainstalowane zostaną balustrady stalowe na murach oraz pojawią się przepusty i kanały z rur żelbetowych. Wykonawca przeprowadzi wycinkę i karczowanie drzew oraz pogłębienie koryta rowu.

 Wartość inwestycji wynikająca z zawartej umowy wyniesie ponad 943 tys. zł, w tym 80% środków pochodzić będzie z przyznanej w lutym br. promesy dla gminy Świdnica.

Poprzedni artykułRajd Świdnicki: Uwaga na utrudnienia [MAPY]
Następny artykułOdkrywaj Świdnicę na spacerze