Strona główna Sport Piłka nożna Kolejna III-ligowa przeszkoda – Ślęza Wrocław!

Kolejna III-ligowa przeszkoda – Ślęza Wrocław!

0

Bardzo nietypowo, bo w czwartek przyjdzie piłkarzom rywalizować o kolejne punkty na boiskach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej. Po wyjazdowym remisie 1:1 z MKS-em Oława, ekipa Polonii-Stali Świdnica wraca na własny teren, by zmierzyć się w arcyciekawym pojedynku ze Ślęzą Wrocław. W czwartek, 30 kwietnia (start o 17.00) szykuje się zatem interesujące sportowe widowisko, ale to nie wszystko… Świdnicki klub nie jest obojętny na los niepełnosprawnych dzieci – podczas meczu trwać będzie zbiórka na rzecz uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie – placówki PSOUU koło w Świdnicy z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną!

 plakatSleza-page-001

W tabeli III-ligi wyżej plasują się wrocławianie, ale „rzucając okiem” na poczynania obu drużyn w 2015 roku, to w tej klasyfikacji lepiej wypadają podopieczni Marcina Morawskiego. Obecnie Ślęza z 47 punktami plasuje się na 5. miejscu w tabeli, Polonia-Stal z 40 „oczkami” zajmuje 8. lokatę. Wiosną nasi czwartkowi rywale w 7 spotkaniach zdobyli 11 punktów, biało-zieloni przy tej samej liczbie rozegranych bojów mogą poszczycić się dwoma punktami więcej. W pierwszym starciu obu zespołów górą byli zawodnicy Ślęzy, którzy wygrali dość szczęśliwie na stadionie przy ulicy Oporowskiej 1:0. Miejmy nadzieję, że tym razem karta się odwróci i 3 punkty zostaną w Świdnicy.

Zadanie nie będzie jednak należało do łatwych, bo Ślęza to niezwykle solidny przeciwnik, który w ubiegłym sezonie grał w barażu o II-ligę. Od tego momentu doszło do sporych roszad w składzie, ale Ślęza jak się okazuje wciąż jest niezwykle mocnym zespołem. W czwartek Polonia-Stal Świdnica wystąpi bez swojego super snajpera z Ukrainy Iegora Tarnova (8 bramek w 5 ligowych meczach), który w spotkaniu przeciwko MKS-owi Oława ujrzał czerwoną kartkę. Ślęza z kolei przystąpi do meczu bez swojego czołowego obrońcy Konrada Kątnego, pauzującego za 13. żółtą kartkę. Obie ekipy będzie interesowało wyłącznie jedno zakończenie – zdobycie 3 punktów!

Pojedynek poprowadzi sędzia główny Paweł Horożaniecki z Żar, który gwizdał już po jednym meczu Ślęzy i Polonii-Stali w tym sezonie. Co ciekawe oba oba zakończyły się zwycięsko, świdniczanie wygrali na wyjeździe 4:0 z Karkonoszami Jelenia Góra, natomiast Ślęza wygrał 2:0 z Bielawianką Bielawa. Tym razem ktoś zgubi punkty, a w przypadku remisu będą to oba zespoły.

Dopinguj tego dnia biało-zielonych, bądź na stadionie i wspomóż uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej w Mokrzeszowie z okazji Dnia Godności Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną! Polonia-Stal Świdnica – Ślęza Wrocław – czwartek, 30 kwietnia, godz. 17.00. Bilety w cenie 10 złotych. Zapraszamy!

Poprzedni artykułInternetowi oszuści nie próżnują
Następny artykułZaczynają szanować bezcenny zabytek?