Strona główna Wydarzenia Żarów Japońskie „Yagi” od dekady w Żarowie

Japońskie „Yagi” od dekady w Żarowie

0

YAGI Poland Factory obchodzi 10-lecie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. Fabryka firmy z powodzeniem działa w żarowskiej podstrefie.

WSSE_Yagi

Prezes WSSE „INVEST-PARK” Barbara Kaśnikowska przekazuje prezesowi YAGI NorihiroYagi pamiątkowy agat, pochodzący z gór Dolnego Śląska.

Początki YAGI sięgają 1914 roku, kiedy to w mieście Takasaki w Japonii powstała firma zajmująca się produkcją narzędzi rolniczych. Już dziesięć lat później niewielkie przedsiębiorstwo przekształciło się w spółkę Yagi Industries zajmującą się produkcją części dla branży motoryzacyjnej. Firma posiada ponad stuletnie doświadczenie, a najwyższej klasy technologie w zakresie kucia i obróbki maszynowej plasują Yagi w czołówce producentów komponentów samochodowych. Głównym produktem firmy są podzespoły piast i elementy sprężarek do klimatyzatorów, które instalowane są w takich samochodach jak: Toyota, Nissan, VW czy Renault.

W sukces inwestycji w Żarowie od samego początku wierzył TagoMasashi, obecny dyrektor produkcji w fabryce. – Pamiętam, gdy w 2004 roku na szkolenie do naszej firmy w Takasaki przyjechała grupa 11 pracowników. Wszyscy byli młodzi, pełni energii i zaangażowania. Pomyślałem, że jeżeli tacy ludzie będą tworzyć zakład w Polsce to musi się zakończyć to sukcesem. Jak widać, nie myliłem się – opowiada dyrektor. Gdy w 2004 roku spółka rozpoczynała działalność w Żarowie, w fabryce zainstalowano 4 linie produkcyjne. Obecnie produkcja odbywa się na 20 liniach a firma zatrudnia 180 osób.
11 kwietnia firma YAGI obchodziła dziesięciolecie działalności w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej. W ceremonii jubileuszu wzięli udział m.in. przedstawiciele zarządu firmy, prezesi partnerów biznesowych z Europy oraz z Japonii, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „INVEST-PARK” oraz Leszek Michalak, burmistrz Żarowa.

– W Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej zainwestowało dotychczas ponad 170 firm, które utworzyły ponad 40 tysięcy miejsc pracy. Prawie 40% przedsiębiorstw działa w branży motoryzacyjnej. YAGI POLAND FACTORY jest ważną częścią tego systemu gospodarczego, ważnym partnerem Strefy. Firmaangażuje się w życie społeczności lokalnej Żarowa. Jesteśmy dumni, że tak solidny i sprawdzony partner jest wśród nas – mówiła podczas ceremonii Barbara Kaśnikowska.

/WSSE/

Poprzedni artykułStulatka z Goczałkowa
Następny artykułLikwidacje i bezpieczeństwo na sesji powiatu