Strona główna Sport Piłka nożna Iegor w gazie

Iegor w gazie [FOTO]

0

Do trzech meczów z rzędu swoją zwycięską serię w rozgrywkach III-ligi dolnośląsko-lubuskiej przedłużyli piłkarze Polonii-Stali Świdnica. Tempa nie zwalnia ukraiński zawodnik Iegor Tarnov, który dołożył do swojego dorobku dwa gole, a świdnicki team pokonał na własnym obiekcie bez większych problemów Bystrzycę Kąty Wrocławskie 3:0.

 05

Początek spotkania przebiegał w wolym tempie. Inicjatywę posiadali biało-zieloni, ale przez spory okres czasu nie niewiele się to zdawało. Z minuty na minutę staraliśmy się jednak podkręcać tempo i po pierwszych 25 minutach nasze starania powoli zaczynały przynosić skutek. Z dystansu na bramkę próbowali uderzać Grzegorz Borowy i Iegor Tarnov, lecz obie próby były niecelne. W 37. minucie przeprowadzona została najważniejsza akcją pierwszej części meczu. Piłkę na prawym skrzydle otrzymał Michał Skrypak, dograł ją na dziesiąty metr do Iegora Tarnova, a ten ze stoickim spokojem wyprowadził naszą ekipę na prowadzenie. Po zmianie stron świdniczanie bezapelacyjnie dzielili i rządzili na stadionie przy ulicy Śląskiej, dokładając jeszcze dwie bramki, a uczciwie trzeba przyznać, że mogło paść ich więcej. W 67. minucie nasz grający trener Marcin Morawski świetnie dograł do Iegora Tarnova, który z ostrego kąta pod ługim słupku wyprowadził nas na prowadzenie 2:0. Była to już 8 bramka Iegora w piątym oficjalnym meczu w pierwszej drużynie Polonii-Stali (1 – Zagłębie II Lubin, 1 – Zjednoczeni Żarów, 3 – UKP Zielona Góra, 1 – Bielawianka Bielawa, 2 – Bystrzyca Kąty Wrocławskie). Wynik spotkania w ekwilibrystyczny sposób ustalił nasz kapitan Grzegorz Borowy, strzelając gola piętą po dobrym dograniu od Mateusza Jarosa. Trzecie zwycięstwo z rzędu stało się faktem, w sobotę kolejny pojedynek – wyjazd do Oławy, gdzie po raz ostatni wygraliśmy w lidze bardzo dawno temu – 19 sierpnia 2009 roku (2:0 – bramki: Dariusz Filipczak i Krzysztof Goździejewski).

Polonia-Stal Świdnica – Bystrzyca Kąty Wrocławskie 3:0 (1:0)

Polonia-Stal: Stitou, Pankowski, Salamon, Sudoł, Truszczyński, Tobiasz (46′ Morawski), Rytko, Tarnov (82′ Luber), Kukla (57′ Sz. Borowy), Skrypak (72′ Jaros), G. Borowy

/poloniastal.swidnica.pl – FOTO: Łukasz Kufner/

Poprzedni artykułOgródki piwne czynne do 23.00?
Następny artykułCo grają w kinie?