Strona główna Bez kategorii Dom Seniora Marconi Medica otwarty

Dom Seniora Marconi Medica otwarty

2

Pierwszy Dom Seniora Marconi Medica w Świdnicy uroczyście otwarty. Na wszystkich chętnych czekają profesjonalna opieka medyczna, szeorki zakres zabiegów rehabilitacyjnych oraz komfortowe warunki. Na tę chwilę dom pomieści 25 osób, choć docelowo ma być 70 miejsc. Pierwsi pensjonariusze pojawią się już lada dzień.

marconi5

Symboliczne przecięcie wstęgi przez prezesa Marconi sp. z o.o. i lokalne władze

– Mamy 10-letnie doświadczenie w zakresie usług medycznych. Sytuacja demograficzna w Polsce pokazuje, że w ciągu najbliższych lat liczba starszych ludzi znacznie wzrośnie. To właśnie skłoniło nas do poszerzenia oferty i otwarcia miejsca, w którym osoby w podeszłym wieku otoczone zostaną profesjonalną opieką i poczują się bezpiecznie – mówił na otwarciu Marcin Markiewicz, prezes Marconi sp. z o.o. W uroczystości wzięli udział m.in. Beata Moskal-Słaniewska prezydent Świdnicy, Piotr Fedorowicz starosta świdnicki oraz jego zastępca Zygmunt Worsa, a także Teresa Mazurek, wójt gminy Świdnica. – Zanim powstało to miejsce, odwiedziliśmy kilkanaście tego typu placówek w naszym województwie i nie tylko, aby zobaczyć, jak funkcjonują i co oferują swoim pensjonariuszom. Wlożyliśmy w  to miejsce sporo pracy. Dlatego z pełną świadomością stwierdzam, że nasza oferta jest naprawdę na wysokim poziomie – mówił Piotr Nawrot, dyrektor sprzedaży i marketingu Marconi sp. z o.o.

Całodobowy Dom Seniora, jaki powstał przy ul. Rzeźniczej 13 i zapewnia opiekę osobom starszym, niepelnosprawnym i przewlekle chorym.  Czuwają nad nimi lekarze interniści, specjaliści, fizjoterapeuci i psycholog. Dom Seniora wyposażony jest w komfortowe pokoje 2 i 3-osobowe o wysokim standardzie, każdy z łazienką, telewizorem i internetem. Do dyspozycji pacjentów jest nawet kosmetyczka i fryzjer. Ośrodek oferuje pobyty stałe i czasowe z pełnym zakresem usług pielęgnacyjnych oraz pakietami rehabilitacyjnymi – ruchową i zajęciową.

Dom Seniora Marconi Medica to pierwsze tego typu miejsce w Świdnicy. Ośrodek otrzymał zezwolenie na czas nieokreslony na prowadzenie placówki wydane decyzją wojewody dolnośląskiego.

/NM/

Poprzedni artykułAkcja malowania pasów trwa
Następny artykułMotocykle zaryczą na Rynku