Strona główna Bez kategorii Akcja malowania pasów trwa

Akcja malowania pasów trwa

0

Do końca mają w Świdnicy będzie malowane oznakowanie poziome. Prace będą podzielone na dwa etapy, a część zadania będzie wykonywana nocą.

 pasy copyfoto archiwum

W kwietniu rozpoczęto malowanie znaków poziomych na miejskich ulicach, które wykonuje firma „BiG” z siedzibą w Świebodzinie. – W związku z prowadzonymi działaniami,  apelujemy do kierowców o zachowanie czujności i wyrozumiałość, ponieważ natrafić mogą na chwilowe utrudnienia. Po zakończeniu akcji kierowcom będzie się jeździć zdecydowanie lepiej i bezpieczniej, a piesi będą mieli ułatwione przejście przez jezdnię – mówi Magdalena Dzwonkowska, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

Malowanie znaków poziomych prowadzone jest w dwóch etapach. Pierwszy dotyczyć będzie malowania linii ciągłych przy pomocy specjalnej maszyny, która wykona te prace w kilka dni. Będzie się to odbywało głównie nocą. Drugi etap obejmuje malowanie przejść, strzałek, piktogramów oraz linii parkingowych. Te prace również, z zasady, odbywają się w nocy. Jednak z uwagi na różne przeszkody np. opady deszczu, niską temperaturę w nocy, niedostępność miejsca itp., dopuszcza się malowanie również w dzień, by móc prace wykonać w terminie.

– Największym problemem jest niemożność malowania parkingów z uwagi na zaparkowane samochody, dlatego przyjęto zasadę, że jeżeli parking nie będzie w oznaczonym dniu uwolniony, to zastosujemy malowanie linii parkingowej (linia P-19), a sposób parkowania określi pionowy znak drogowy. Na podobne trudności natrafiamy w momencie odnawiania tzw. kopert i piktogramów dla niepełnosprawnych. Ponadto, malowanie na kostce granitowej jest nietrwałe, dlatego przejścia na kostce będziemy malować jako pierwsze i przed zakończeniem prac pomalujemy je ponownie – mówi Waldemar Wall z Referatu Dróg Urzędu Miejskiego w Świdnicy.

powiat drogi

W powiecie też malują

Od 21 kwietnia na terenie powiatu świdnickiego również prowadzone są prace związane z wykonywaniem oznakowania poziomego, za które odpowiedzialna jest Służba Drogowa Powiatu Świdnickiego. Pierwszą miejscowością, gdzie takie oznakowanie zostało wykonane są Stanowice. – Tam oznakowanie zostało wykonane po raz pierwszy, bowiem jesienią ubiegłego roku została tam wykonana nowa nawierzchnia drogi w rejonie skrzyżowania – mówi Marek Olesiński, szef SDPŚ. Obecnie oznakowanie poziome odnawiane jest w Jaworznie Śląskiej.
Poprzedni artykuł25 lat więzienia za śmierć sąsiadki
Następny artykułDom Seniora Marconi Medica otwarty