Strona główna Wydarzenia Marcinowice Dawid Sobczyk dyrektorem GOK-u

Dawid Sobczyk dyrektorem GOK-u

0

Kontynuację sprawdzonych w gminie imprez i wpuszczenia do życia kulturalnego gminy trochę świeżej krwi zapowiada wybrany w drodze otwartego konkursu Dawid Sobczyk, nowy dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury.

Dawid SobczykKonkurs na to stanowisko ogłoszono w lutym br. po tym, jak dotychczasowy, wieloletni dyrektor Władysław Gołębiowski został wójtem gminy. Swoje oferty zgłosiło siedmioro kandydatów. Po dokładnej analizie wybór padł na Dawida Sobczyka, trzydziestoletniego mieszkańca Świdnicy. – Cieszę się z tego wyboru – mówi wójt Gołębiowski. – Jeszcze jako dyrektor GOK-u miałem okazję współpracować z panem Dawidem i wiem, że powierzamy to stanowisko w dobre ręce.

Dawid Sobczyk zapowiada kontynuację imprez już w gminie znanych i lubianych, ale też chce wprowadzić sporo nowości. – Niosę ze sobą młode spojrzenie na działalność Gminnego Ośrodka Kultury – mówi. – Dlatego chciałbym wprowadzić sporo imprez dla mieszkającej tu młodzieży, a także organizować różnego rodzaju warsztaty i szkolenia dla kadry ze świetlic środowiskowych. Planuję także regularne przedsięwzięcia skierowane do osób w wieku 50+.

Nowy dyrektor ma 30 lat, urodził się i wychował w gminie Marcinowice, jest magistrem pedagogiki i licencjatem z kształcenia zintegrowanego, trzy lata pracował jako nauczyciel w Szkole Podstawowej w Marcinowicach, jednocześnie prowadząc z żoną Centrum Twórczej Zabawy „Ale Heca!”, laureata Debiutu Gospodarczego w 2011 roku. Ma duże doświadczenie w branży rozrywkowej, a na swoim koncie – liczne kursy i szkolenia związane z tą branżą. Od kilkunastu lat działa jako instruktor Związku Harcerstwa Polskiego.

– Nowy dyrektor rozpocznie pracę na początku kwietnia, po tym jak zakończy swoją działalność gospodarczą – mówi wójt Władysław Gołębiowski. – Wówczas będziemy rozmawiać na temat nowej polityki kulturalnej naszej gminy. Jestem pełen optymizmu.

Poprzedni artykułJarmark Wielkanocny w Pszennie
Następny artykułPasja według św. Mateusza już dzisiaj