Strona główna Temat dnia 10 mln zł dla przedsiębiorców na Dolnym Śląsku

10 mln zł dla przedsiębiorców na Dolnym Śląsku

3

Rozdzielono ponad 10 mln zł dla dolnośląskich powiatów na zadania związane z Krajowym Funduszem Szkoleniowym. Jak skorzystać z ogromnych funduszy? Za kilka dni ruszają pierwsze spotkania informacyjne dla przedsiębiorców, które zostaną zorganizowane w sześciu dolnośląskich miastach.

pieniadze

– Krajowy Fundusz Szkoleniowy to pomoc dla pracodawców, którzy chcą inwestować w kadry. KFS jest specjalnym funduszem wydzielonym z części Funduszu Pracy. A ten przeznaczony jest na zapobieganie bezrobociu i ograniczanie jego skutków. Środki z KFS wspierają̨ inwestycje w kształcenie ustawiczne pracowników i pracodawcy. W tym roku – zgodnie z wytycznymi – na wsparcie mogą liczyć osoby w wieku 45+ – mówi Monika Kwil-Skrzypińska, dyrektor Dolnośląskiego Wojewódzkiego Urzędu Pracy.

O środki z KFS może wystąpić pracodawca, który zatrudnia pracowników (45+) na podstawie umowy o pracę. Z odpowiednim wnioskiem zwraca się do powiatowego urzędu pracy w miejscu swojej siedziby lub prowadzonej działalności. – O przyznaniu funduszy decyduje kolejność zgłoszeń – do wyczerpania limitu środków KFS, jakim dysponuje konkretny powiatowy urząd pracy. Po wykorzystaniu przyznanych limitów istnieje jeszcze możliwość skorzystania z tzw. rezerwy KFS, a ta może być przeznaczona na  wsparcie kształcenia ustawicznego w branżach czy też zawodach, w których brakuje pracowników np. może to być branża transportowa, usług opiekuńczych, a także w branżach lub przedsiębiorstwach restrukturyzowanych – wylicza Wojciech Murdzek, wicedyrektor ds. rynku pracy i administracji DWUP. Środki Krajowego Funduszu Szkoleniowego przeznaczone są przede wszystkim na finansowanie kosztów kursów, studiów podyplomowych i egzaminów.

***

Na wtorek, 21 kwietnia we Wrocławiu oraz na środę, 22 kwietnia w Oławie zaplanowano pierwszą turę spotkań informacyjnych, na które zaprasza Dolnośląski Wojewódzki Urząd Pracy, powiatowe urzędy pracy wraz z organizacją Dolnośląscy Pracodawcy. Liczba miejsc jest ograniczona, dlatego prosimy o wcześniejszą rejestrację.  Zgłoszenia można wysyłać na adres: [email protected], podając: imię i nazwisko, nazwę firmy, adres mailowy oraz numer telefonu z dopiskiem „spotkanie KFS”, uwzględniając miejsce spotkania.
Harmonogram wszystkich szkoleń w godz. 10.00-13.00:
21 kwietnia, Wrocław – Quality System Hotel Wrocław, al. M. Kromera 16,
22 kwietnia, Oława – Hotel Jakub Sobieski, ul. św. Rocha 1,
14 maja, Legnica – Hotel Sękowski, ul. Gliwicka 15,
21 maja, Jelenia Góra – Hotel Fenix, ul. 1-go Maja 88,
28 maja, Wałbrzych – Hotel Restauracja Maria, ul. Wrocławska 134 B,
9 czerwca, Świdnica – Hotel Fado, ul. M. Konopnickiej 6-8.

***
Limity w ramach KFS zostały przyznane 26 powiatowym urzędom pracy. Do dyspozycji mają one od 70 tys. zł do ponad 2,6 mln zł. W sumie 10,03 mln zł.
Oto pełna lista PUP, które mają do dyspozycji fundusze:

bolesławiecki 300 tys. zł,
dzierżoniowski 300 tys. zł,
głogowski 280 tys. zł,
górowski 70 tys. zł,
jaworski 450 tys. zł,
jeleniogórski 150 tys. zł,
kamiennogórski 200 tys. zł,
kłodzki 552 tys. zł,
legnicki 1,2 mln zł,
lubański 160 tys. zł,
lubiński 300 tys. zł,
lwówecki 330 tys. zł,
milicki 180 tys. zł,
oleśnicki 300 tys. zł,
oławski 100 tys. zł,
polkowicki 400 tys. zł,
strzeliński 100 tys. zł,
średzki 30 tys. zł,
świdnicki 500 tys. zł,
trzebnicki 110 tys. zł,
wałbrzyski 650 tys. zł,
wołowski 74,6 tys. zł,
wrocławski 2,64 mln zł,
ząbkowicki 130 tys. zł,
zgorzelecki 350 tys. zł,
złotoryjski 170 tys. zł.

Więcej informacji www.dwup.pl/Krajowy-Fundusz-Szkoleniowy  oraz w powiatowych urzędach pracy.

Poprzedni artykułFestiwal diesli na majówce
Następny artykułBrakuje tak niewiele. Pomożecie?