Strona główna Bez kategorii Wiosną w hejt

Wiosną w hejt

8

Wraz z nadejściem wiosny powiedz stop mowie nienawiści w przestrzeni publicznej. Świdnica będzie w koalicji z całą Polską, która 21 marca w odpowiedzi na apel będzie usuwać praktycznie i symbolicznie nienawiść z przestrzeni publicznej i internetu.

hejt

W Świdnicy także pozbądźmy się ze ścian i murów wstydliwych napisów, które nie tylko szpecą naszą przestrzeń, ale przede wszystkim są nośnikami nietolerancji i nienawiści – zaprasza do udziału w akcji Fundacja Symbioza i dodaje. – Liczymy, że w usuwaniu nienawistnych napisów wspierać nas będą wszyscy, którym zależy na tym, by Świdnica była miastem czystym, pięknym i tolerancyjnym.

Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli samorządowcy, młodzież, przedstawiciele organizacji pozarządowych, szkoły, artyści, sportowcy, kibice oraz dziennikarze. Akcja Stop Hejt rozpocznie się w sobotę o godzinie 14.00, w Parku Centralnym przy białym moście. Fundacja prosi o zabranie ze sobą narzędzi do malowania.

Akcję na terenie Świdnicy przeprowadzają: Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej Carpe Diem i Fundacja Symbioza.

Jeśli chcesz ją wesprzeć, zasponsorować skromny poczęstunek dla uczestników lub masz inny ciekawy pomysł na to – jak głośno powiedzieć HejtSTOP w Świdnicy lub uświetnić naszą wspólną akcję – skontaktuj się z nami: [email protected]

Poprzedni artykuł„Czwórka” otworzyła drzwi
Następny artykułSpotkania z czeskim biznesem