13 razy interweniowali strażacy po wczorajszych wichurach. Powodem były przede wszystkim powalone drzewa i uszkodzony dach.
Jak już informowaliśmy, do najpoważniejszego zdarzenia doszło na ul. Wojska Polskiego w Świdnicy, gdzie drzewo spadło na 4 samochody. Uszkodzone zostały Volkswagen Turan, Honda Accord, Volkswagen Passat i Volkswagen Jetta. Drzewa przewróciły się także na ul. Kraszowickiej w Świdnicy, w Świebodzicach, Żarowie, Bartoszówku, Mokrzeszowie i Strzegomiu. W Świdnicy na ul. Okrężnej strażacy usuwali obluzowane dachówki, które zagrażały przechodniom. Na szczęście w żadnym ze zdarzeń nie ucierpieli ludzie.
Synoptycy zapowiadają kolejny dzień z silnym wiatrem, który wg prognoz może wiać z prędkością nawet do 90 km/ha.
/red./


![Strażacy interweniowali na stacji paliw. Zapalił się akumulator w kamperze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Szarych-Szeregow-pozar-samochodu-2026.07.08-1-238x178.jpg)


![Strażacy interweniowali na stacji paliw. Zapalił się akumulator w kamperze [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/Szarych-Szeregow-pozar-samochodu-2026.07.08-1-100x75.jpg)

![Pisklęta wypadły z gniazda. Z pomocą ruszyli świdniccy policjanci [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/07/uratowane-pisklaki-2026.07-mix-100x75.jpg)


