Strona główna Bez kategorii Sportowy Festiwal Nauki w Mechaniku

Sportowy Festiwal Nauki w Mechaniku

0

Paweł Fajdek, Rafał Kubacki, Bartosz Huzarski, to tylko niektórzy sportowcy jakich będzie można spotkać na Festiwalu Nauki, organizowanym przez Zespół Szkół Mechanicznych w Świdnicy.

bartosz huzarskiBartosz Huzarski

Tegoroczne hasło XII Festiwalu Nauki brzmi: „Wielcy sportowcy i sport w Mechaniku. Uczestnictwo w imprezie potwierdzili m.in.
•    dr Piotr Cych ,nauczyciel akademicki, pracownik Katedry Dydaktyki Sportu Akademii Wychowania Fizycznego we Wrocławiu, który wygłosi wykład inauguracyjny pt.: Uprawianie sportu a styl życia młodzieży. Czy sport jest dobrym wychowawcą?
•     Jerzy Mazur były kierowca radowy i wyścigowy, Prezes Firmy J.M.Mazur Nissan Wałbrzych,
•     dr Rafał Kubacki, adiunkt w Zakładzie Sztuk Walki AWF, judoka, olimpijczyk, 17-krotny Mistrz Polski, dwukrotny Mistrz Świata,
•     mgr inż. Tadeusz Kandefer i mgr inż. Tomasz Mazur, pracownicy Ośrodka Dydaktycznego Parku Narodowego Gór Stołowych.

W trakcie Festiwalu uczniowie będą mogli spotkać się z Pawłem Fajdkiem, złotym medalistą mistrzostw świata w rzucie młotem, Bartoszem Huzarskim, kolarz szosowy, Stanisławem Kowalskim – 104 letnim biegaczem.

To oczywiście nie wszystkie atrakcje festiwalu, organizatorzy przewidują wiele innych niespodzianek i jak co roku, będzie bardzo wesoło i wiosennie. Zapraszamy serdecznie do odwiedzenia naszej szkoły, by na własne oczy przekonać się, że wagary w szkole nie są nudne – mówi Małgorzata Bogusławska- Kurzawa.

Wydarzenie zaplanowano na 19 marca od godziny 9.00.

Poprzedni artykułTragedia na drodze
Następny artykułWszystko o dotacjach w jednym miejscu