Trwa akcja gaszenia pożaru w Fabryce Wagonów w Świdnicy. Pożar wybuchł w lakierni. Aktualizacja: około 19.00 pożar udało się opanować.
Zdjęcie nadesłane przez Czytelnika Piotra. Dziękujemy.
Ogień pojawił się około 17.00. Z hali lakierni wciąż wydobywają się kłęby dymu, a na miejsce zjeżdżają kolejne jednostki gaśnicze. Z informacji uzyskanych od oficera dyżurnego policji wynika, że nikt nie ucierpiał.
Aktualizacja: Strażakom udało się opanować sytuację, trwa dogaszanie i oddymianie. Na miejscu wciąż jest kilkanaście jednostek. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, na terenie hali firma zewnętrzna montowała urządzenia i wówczas mogło dojść do zaprószenia ognia. W hali są śrutowane i malowane duże podzespoły wagonów i cystern. To jeden z newralgicznych punktów produkcji. Pożar wybuchł w dwóch boksach, gdzie wagony są śrutowane. Jak powiedział Swidnica24.pl Tomasz Szuszwalak, komendant powiatowy PSP w Świdnicy, pierwsze jednostki, które przyjechały na miejsce, nie dopuściły do wybuchu.
Zdjęcia nadesłane przez Piotra i Ewelinę. Dziękujemy.











![Kolizja na skrzyżowaniu przy Galerii Świdnickiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Rowna-kolizja-2026.02.23-3-100x75.jpg)

![Zderzenie dostawczaka z osobówką na skrzyżowaniu Parkowej i Hetmańskiej [FOTO]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/02/Hetmanska-kolizja-2026.02.23-6-100x75.jpg)


![European Jazz Collective już za tydzień zagra na Świdnickich Nocach Jazzowych [ROZWIĄZANIE KONKURSU]](https://swidnica24.pl/wp-content/uploads/2026/01/European-Jazz-100x75.jpg)
