Strona główna Kultura Niezwykły wernisaż niezwykłej artystki

Niezwykły wernisaż niezwykłej artystki

0

Jej prace należą do najbardziej charakterystycznych we współczesnej sztuce polskiej. Strzeliste katedry i konie, traktowane jak nadprzyrodzone, mityczne istoty. Wyobraźnia i kunszt niezwykle utalentowanej świdniczanki Kamy Karst urzeka wielu miłośników sztuki.

Kamila Karst

Po raz kolejny świdniczanie będą mogli zobaczyć dzieła artystki. 20 marca Miejska Biblioteka Publiczna w Świdnicy zaprasza na wernisaż wystawy Kamy Karst pod tytułem Obiekty.

Kamila Karst urodziła się w Świdnicy, studiowała w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk  Plastycznych we Wrocławiu, w latach 1990-1995. Dyplom z wyróżnieniem z grafiki artystycznej u prof. Andrzeja Basaja i adiunkta Pawła Frąckiewicza oraz projektowania graficznego u prof. Jana Jaromira Aleksiuna. Od 1997 r. jest członkiem ZPAP oddział we Wrocławiu. Główne dziedziny zainteresowań to: litografia, techniki wklęsłe, malarstwo, rysunek, formy przestrzenne, grafika użytkowa. Jej prace można było oglądać na wielu wystawach indywidualnych i zbiorowych w Polsce i na świecie. Więcej na stronie Kamy Karst.

Kama Karst – Obiekty

Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Franciszkańska 18

20 marca 2015 roku, godzina 18.00

Poprzedni artykułPopierają Bronisława Komorowskiego [FOTO]
Następny artykułRozpoczynamy rundę wiosenną – kadra Polonii-Stali Świdnica!