Strona główna Bez kategorii Muzyczna Truskawka czeka na chętnych

Muzyczna Truskawka czeka na chętnych

6

The Analogs, Blade Loki i Defekt Muzgó to goście poprzednich edycji Truskawki. Tegoroczny headliner jeszcze nie został wybrany, ale trwa już nabór konkursowych uczestników przeglądu. Termin zgłoszeń upływa 6 marca.

Demia_Doberman_Truskawka2014

Zwycięzca ubiegłorocznej edycji Demia Doberman Live Band

Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w tym roku 4 koncerty eliminacyjne, które odbędą się w Klubie Bolko. Wystąpią podczas nich zespoły wybrane spośród nadesłanych do 6 marca zgłoszeń. Formularz razem z regulamin dostępny jest na stronie: http://www.sok.com.pl/truskawka/

Do końca naboru zostało kilka dni więc warto się pospieszyć z przesłaniem zgłoszenia – wykonawcy, którzy awansują do finału, będą występować w kolejności odwrotnej do kolejności przesłanych zgłoszeń (im wcześniejsze zgłoszenie tym późniejsza godzina występu podczas finału).

Zeszłoroczna edycja Truskawki była skierowana wyłącznie do wykonawców z powiatu świdnickiego, ale w tym roku to się zmienia. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału muzyków zarówno z powiatu świdnickiego jak i ościennych: dzierżoniowskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego (decyduje adres zameldowania większej części muzyków z danego zespołu – szczegóły w regulaminie).

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Truskawka to impreza skierowana do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość zaprezentowania się na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury i walki o nagrodę finansową.

Terminy koncertów eliminacyjnych to 28 marca, 11 i 25 kwietnia oraz 9 maja.

Tak wyglądał plenerowy finał Truskawki 2014, w którym zwyciężył Demia Doberman Live Band:

Poprzedni artykułSportowcy na Dniu Olimpijczyka
Następny artykułZdobądź pieniądze na własny biznes