Strona główna Temat dnia Zdobądź pieniądze na własny biznes

Zdobądź pieniądze na własny biznes

1

Prowadzisz firmę? A może dopiero masz pomysł na własny biznes? Nie wiesz, jak zacząć? Skąd wziąć pieniądze na finansowanie? Odpowiedzi na te pytania pomogą Ci znaleźć świdnickie instytucje zajmujące się wsparciem przedsiębiorczości i walką z bezrobociem.

pieniadze

Przez ponad dwadzieścia lat naszej działalności zaobserwowaliśmy, że wielu – zwłaszcza młodych – ludzi mających pomysł na własny biznes jednocześnie napotyka na różnego rodzaju problemy, biurokratyczne, ale przede wszystkim finansowe – mówi Jacek Zoła z Sudeckiej Izby Przemysłowo-Handlowej. – Szukamy sposobów, by wesprzeć ich na tym początkowym etapie. Stąd pomysł konferencji, podczas której będą mogli zdobyć wiedzę niezbędną początkującym w biznesie. Chciałbym jednak podkreślić, że tak konferencja jest nie tylko dla początkujących, ale także dla tych, którzy już prowadzą biznes i potrzebują wsparcia.

Konferencja zatytułowana „Możliwości finansowania działalności gospodarczej w 2015 roku” odbędzie się 5 marca 2015 roku w godzinach od 11.00 do 13.00 w siedzibie SIPH. Razem z Izbą organizują ją Powiatowy Urząd Pracy i Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych – instytucje, które udzielają dotacji na rozpoczęcie działalności biznesowej i stymulujących rozwój przedsiębiorstw. SSIG od kilku lat jest dolnośląskim liderem w dziedzinie Inicjatywy JEREMIE, w ramach której udzielane są nisko oprocentowane pożyczki na rozwój działalności. Od 2010 roku stowarzyszenie udzieliło już wsparcia wartego kilkanaście milionów złotych.

Podczas konferencji przedstawiciel Powiatowego Urzędu Pracy powie o Krajowym Funduszu Szkoleniowym i nowych instrumentach rynku pracy, z kolei pracownicy SSIG zapoznają uczestników z tajnikami zakładania i rozwijania działalności gospodarczej z inicjatywy JEREMIE. Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa przybliży krajowe fundusze na wsparcie rozwoju przedsiębiorstw, a firma Doradztwo Ekonomiczno-Finansowe opowie o dotacjach dla przedsiębiorców możliwych do pozyskania w latach 2015-2020.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych, zwłaszcza że udział w konferencji jest bezpłatny – pokrywają go w całości organizatorzy – dodaje Jacek Zoła.

Konferencja odbędzie się 5 marca w Sudeckiej Izbie Przemysłowo-Handlowej w Świdnicy, Rynek 1a.

Program konferencji

Możliwości finansowania działalności gospodarczej w 2015 roku”

5 marca 2015 r.

11:00-11:30 – Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Nowe instrumenty rynku pracy (Powiatowy Urząd Pracy w Świdnicy)

11:30-12:00 – Zakładanie i rozwijanie działalności gospodarczej z Inicjatywy JEREMIE (Sudeckie Stowarzyszenie Inicjatyw Gospodarczych w Świdnicy)

12:00-12:30 – Fundusze krajowe na wsparcie rozwoju przedsiębiorstwa (Sudecka Izba Przemysłowo-Handlowa w Świdnicy)

12:30-13:00 – Dotacje w latach 2015-2020 dla przedsiębiorców (Doradztwo Ekonomiczno-Finansowe w Świdnicy)

Poprzedni artykułMuzyczna Truskawka czeka na chętnych
Następny artykułTragiczny weekend na drogach