Strona główna Bez kategorii Młodzież u przedsiębiorców

Młodzież u przedsiębiorców

1

Już po raz dziewiąty Zespół Szkół Hotelarsko-Turystycznych im. Tony Halika w Świdnicy, 25 marca 2015 roku, bierze udział w Ogólnopolskim Dniu Przedsiębiorczości, organizowanym przez Fundację Młodzieżowej Przedsiębiorczości w Warszawie, pod honorowym patronatem Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej Bronisława Komorowskiego. W tym dniu, jak w latach poprzednich szkoła świeci pustkami.

aktywni

Violetta Kuklińska-Woźny i Przemek Dutkowski ze statuetką z 2008 roku.

Uczniowie zgłaszają się do wybranych przez siebie firm na umówioną godzinę i pod opieką przedstawiciela firmy, który pełni rolę konsultanta-opiekuna ucznia zapoznają się z działalnością firmy, instytucji bądź urzędu, a w szczególności zapoznają się z pracą na danym stanowisku pracy, zakresem obowiązków. Pracownik firmy-opiekun ucznia zaprasza ucznia do współpracy, powierzając mu wykonanie prostych zadań zawodowych. Przez czteroletni okres nauki uczniowie mają okazję zapoznać się z pracą w różnych firmach i na różnych stanowiskach. Udział w Dniu Przedsiębiorczości pozwala uczniom lepiej przygotować się do wejścia na rynek pracy, zweryfikować swoje wyobrażenia o wymarzonym zawodzie, dokonać trafnych decyzji zawodowych. Doświadczenia w organizacji Dnia Przedsiębiorczości wskazują także na możliwość znalezienia przez uczniów pracy w weekendy, a nierzadko ułatwiają możliwość zatrudnienia po ukończeniu szkoły. W tym roku szkolnym w Dzień Przedsiębiorczości zaangażowało się 151 podmiotów gospodarczych, które otworzyły swoje drzwi przed uczniami z naszej szkoły.
W latach poprzednich, za organizację Dnia Przedsiębiorczości szkoła dwukrotnie została nagrodzona statuetkami dla najaktywniejszej szkoły w projekcie, wręczonych podczas Gali Przedsiębiorczości w Pałacu Prezydenckim.

/Szkolny koordynator Dnia Przedsiębiorczości
Violetta Kuklińska – Woźny/

Poprzedni artykułMeldunek z Irlandii: Sparingowy remis kadry DZPN-u
Następny artykułMiejska Droga Krzyżowa w Świdnicy