Strona główna Bez kategorii Japońska fabryka dwa razy większa

Japońska fabryka dwa razy większa [FOTO]

6

Rozbicie wielkiej beczki sake ma przynieść pomyślność firmie Nifco, która dzisiaj otworzyła kolejną halę produkcyjną. W uroczystościach wzięła udział Ilona Antoniszyn – Klik, wiceminister gospodarki.

Nifco

Nifco to firma, która ma już pięć zezwoleń na działalność w Wałbrzyskiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej i jest w Świdnicy od 9 lat. Dzisiaj otwieramy halę, która jest rezultatem czwartego zezwolenia, ale to nie wszystko. Wkrótce firma będzie realizowała kolejne – piąte zezwolenie – mówiła podczas otwarcia Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE „Invest Park”.

Uroczystego przecięcia wstęgi dokonali Ilona Antoniszyn- Klik, wiceminister gospodarki, Beata Moskala- Słaniewska, prezydent Świdnicy, Barbara Kaśnikowska, prezes WSSE Invest – Park, Fukuo Iwasaki, Nifco Poland, Siegfried Baier, dyrektor Nifco Poland, Shiro Osada, Rafał Prończuk, Nifco Poland.

Rozbudowa istniejącego zakładu rozpoczęła się 23 kwietnia 2014r. Cała inwestycja pochłonęła około 60 mln złotych. Poza nową halą produkcyjną i przestrzenią biurową powstały nowoczesne linie technologiczne do produkcji części dla Volkswagena i Porsche. Nowa hala wraz z przestrzenią biurową, socjalną i magazynami to około 12000 m². Dynamiczny rozwój firmy jest związany również z nowymi miejscami pracy.

To jest jedno z najważniejszych wydarzeń w tym roku w Świnicy. Nie ma nic ważniejszego od rozwoju gospodarczego, który przyczynia się do rozwoju miast. Niczego nie potrzebujemy tak bardzo, jak dobrej i dobrze płatnej pracy. Japońska kultura pracy jest wielką wartością, której my też się uczymy – mówiła Beata Moskal – Słaniewska, prezydent Świdnicy.

Obecnie w firmie pracuje prawie 400 osób, podczas gdy rok temu było ich 150. Część z pracowników rozpoczęła współpracę po zakończeniu stażu z programu „50 plus” oraz programów stażowych dla młodych osób.

***

Firma Nifco wywodzi się z Japonii i należy do czołowego światowego lidera w produkcji elementów plastikowych dla przemysłu Automotive. Firma posiada swoje placówki łącznie w 14 krajach w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. W Europie Nifco zlokalizowane jest w Niemczech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii i Polsce, gdzie funkcjonuje od 2006 roku. Do produkowanych przez firmę części można zaliczyć m.in. ruchome kratki wentylacyjne, zamykane schowki samochodowe.

tepe

Poprzedni artykułGwałciciel i zabójca niemowlęcia będzie izolowany
Następny artykułPolecamy: Vogue. Za kulisami świata mody