Strona główna Bez kategorii Iluminacja dworca nagrodzona

Iluminacja dworca nagrodzona

2

Świdnica otrzymała I nagrodę w konkursie „Najlepiej Oświetlona Gmina i Miasto 2014 roku” oraz „Najlepsza Inwestycja Oświetleniowa 2014 roku” za oświetlenie i iluminację budynku dworca kolejowego w Świdnicy w związku z jego przebudową i rewitalizacją. Organizatorem konkursu jest Polski Związek Przemysłu Oświetleniowego.

Maria Kasprowicz

Na zdjęciu Maria Kasprowicz-Gładysz

Uroczyste wręczenie nagród połączone z prezentacją nagrodzonych rozwiązań miało miejsce w Warszawie na specjalnej gali podczas XXIII Międzynarodowych Targów Sprzętu Oświetleniowego ŚWIATŁO 2015. Nagrodę odebrali zastępca prezydenta Marek Suwalski i dyrektor departamentu infrastruktury Miasta Maria Kasprowicz – Gładysz.
Idea zorganizowania konkursu na najlepiej oświetloną gminę w Polsce zrodziła się u organizatorów Międzynarodowych Targów Oświetleniowych w 1997 r. Celem konkursu jest propagowanie i nagradzanie najlepszych pod względem technicznymi ekonomicznym już zrealizowanych instalacji oświetleniowych (nie później niż dwa lata przed zgłoszeniem do konkursu ).
Na dworcu  Świdnica Miasto wykonano oświetlenie podkreślające piękno budynku z zewnątrz oraz wewnątrz. Łącznie w celu oświetlenia obiektu zainstalowano 76 opraw oświetleniowych i 8 zwierciadeł. Modernizacja dworca wraz z iluminacją sfinansowana została w ok. 41% z budżetu miasta i w ok. 59% z funduszy otrzymanych w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego na lata 2007 – 2013.
Komisja konkursowa podkreśliła innowacyjność oświetlenia wewnętrznego oraz walory plastyczne iluminacji.
W ostatnich latach wzrasta świadomość o opłacalności i potrzebie dobrego i wydajnego energetycznie oświetlenia. Cieszymy się, że Świdnica została doceniona za nowoczesne i energooszczędne rozwiązania techniczne. W konkursie wyprzedziliśmy m.in. Warszawę, Toruń czy Olsztyn.Nagroda to efekt pracy urzędników, ludzi z pasją takich jak pani Maria Kasprowicz – Gładysz – podkreśla Marek Suwalski.

/UM, opr. red./

Poprzedni artykułW finale „Białych Nocy”
Następny artykułJak wiosna, to tylko z Rajdem Świdnickim Krause!