Strona główna Sport Lekkoatletyka Czeka nagroda dla najlepszego biegacza powiatu świdnickiego

Czeka nagroda dla najlepszego biegacza powiatu świdnickiego

0

Pamiątkowy puchar oraz dodatkowa nagroda rzeczowa, do tego wspaniała atmosfera sportowego święta i doping kibiców. Takie nagrody przewidziano dla najlepszego biegacza i najlepszej biegaczki z terenu powiatu świdnickiego, którzy wystartują już w tę sobotę, 21 marca w 8. Półmaratonie Ślężańskim w Sobótce.

Bieg Niepodległości44

Półmaraton Ślężański to jedna z największych i najlepiej zorganizowanych imprez biegowych, już nie tylko na Dolnym Śląsku, ale i w całym kraju. – Większość trasy biegnie wokół malowniczej góry Ślęży, drogami powiatu wrocławskiego, ale kawałek trasy zahacza o powiat świdnicki. Do tego sporo biegaczy startujących w tej imprezie pochodzi właśnie z naszego powiatu. Właśnie dlatego chcieliśmy chociaż symbolicznie nagrodzić sportowców pochodzących z powiatu świdnickiego – mówi wicestarosta świdnicki Zygmunt Worsa.

Na zawody zapisało się już ponad 4700 biegaczy, co stawia Półmaraton Ślężański w czołówce polskich półmaratonów pod względem ilości startujących zawodników. Z powodzeniem może konkurować z takimi imprezami jak Półmaraton Warszawski. Co jednak wyróżnia Półmaraton Ślężański spośród innych półmaratonów? Wymagająca trasa, zwłaszcza podbieg na Przełęcz Tąpadła, malownicza okolica Ślężańskiego Parku Krajobrazowego oraz niesamowite zaangażowanie w imprezę mieszkańców niewielkiej Sobótki – jednym tchem wymieniają biegacze, którzy mają już za sobą wcześniejsze edycje biegu.

Zapraszamy zatem wszystkich biegaczy, tych walczących o zwycięstwo i nagrody, ale także tych truchtających dla zdrowia i dobrego samopoczucia, dla których samo ukończenie trasy jest największą nagrodą. 21 marca, rynek w Sobótce, godz. 11.00.

Poprzedni artykułWyrzucili psa do śmietnika. Ruszył proces
Następny artykułDecyzja o budowie obwodnicy Świdnicy w maju