Strona główna Bez kategorii Arsenał Pamięci 2015

Arsenał Pamięci 2015 [FOTO]

1

Już po raz dziesiąty Komenda Hufca ZHP w Świdnicy była organizatorem konkursu Arsenał Pamięci, a po raz szósty z rzędu na najwyższym stopniu podium stanęli uczniowie z Roztoki.

Arsenał Pamięci_25

W zmaganiach wzięło udział 13 gimnazjów i 4 reprezentacje harcerskie. Organizatorem jak co roku była Komenda Hufca ZHP im. Szarych Szeregów w Świdnicy. Konkurs w całości poświęcony był lekturze szkolnej Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. – Dzisiaj żyjemy w takich czasach, w których umierać jeszcze nie czas. Nie zależy nam na tym, aby was zbroić. Chcemy pokazać wam przez tę książkę, jak można pięknie żyć – mówił harcmistrz Piotr Pamuła.

Ile osób wzięło udział w akcji pod Arsenałem? Jaki numer nosił rozkaz podpisany przez Zośkę na ćwiczenia hufca Mokotów Górny? Jaki numer nosiła drużyna, do której należeli Rudy, Alek i Zośka? Ile dni trwało Powstanie Warszawskie? Między innymi na takie pytania musieli odpowiedzieć uczestnicy konkursu Arsenał Pamięci. Najwięcej punktów zdobyli uczniowie z Roztoki, którzy zaledwie o jeden punkt wyprzedzili Gimnazjum w Marcinowicach. Na trzecim stopniu podium uplasowali się uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Świdnicy. Wśród drużyn harcerskich najlepsi byli harcerze z 29 ŚDSH „Dęby”. Drugie miejsce zajęli harcerze z 11 ŚDSH „Arkana”, a trzecie 10 ŚDH „Mrówkojady”.

tepe

Poprzedni artykułDolnośląski finał bez świdniczan
Następny artykułDonatan&Cleo już w sobotę