Strona główna Bez kategorii Znamy datę emisji Kuchennych Rewolucji w Świdnicy

Znamy datę emisji Kuchennych Rewolucji w Świdnicy

16

Wszędzie, gdzie się pojawia, wzbudza zainteresowanie, a właścicielom restauracji potrafi nieźle dopiec. W Świdnicy gościła dotąd tylko raz. W październiku 2014 Magda Gessler przeprowadziła Kuchenne Rewolucje w Starym Browarze. 5 marca rusza 11 sezon programu, a my znamy datę emisji odcinka ze Świdnicy.

Magda_Gessler
Państwo Kowalscy zaledwie przed rokiem wskrzesili w liczącym blisko 150 lat budynku tradycję gastronomiczną. Przy dzisiejszej ulicy Bystrzyckiej nowoczesny browar wybudował w 1866 r. właściciel fabryki maszyn rolniczych E. Januschek. Browar posiadał również własną restaurację. Od końca XIX w. jego właścicielem był S. Pringsheim. W browarze w Kraszowicach wytwarzano piwo monachijskie (piwo dolnej fermentacji, mało chmielone), piwo typu pilzneńskiego, piwo czarne kulmbachskie (zwane również „Schöps”), słodowe oraz piwo karmelowe. I ta historia okazała się istotna przy Kuchennych Rewolucjach, bowiem Magda Gessler nawiązała do regionalnej kuchni, która znakomicie pasuje właśnie do dobrych gatunków piwa.

Kuchenne Rewolucje3
Słynna restauratorka wywróciła do góry nogami kartę dań i zmieniła wnętrze restauracji. Świdnicki Stary Browar przeżył trzęsienie ziemi. Zmienił się wystrój, zmieniła się karta dań. Magda Gessler wróciła do klimatów sprzed półtora wieku, ale wprowadziła także absolutne nowości. Podczas konferencji prasowej przyznała, że wiele razy iskrzyło między nią i właścicielem. Jak bardzo? I jaka była ocena Magdy Gessler po kontroli? Będzie się można przekonać podczas emisji odcinka ze Świdnicy, którą zaplanowano w stacji TVN na 2 kwietnia 2015 roku o godzinie 21.30. Właściciele planują niespodziankę. Chętni będą mogli obejrzeć rewolucję na dużym ekranie w Starym Browarze.

/red./

Poprzedni artykułStrzegom szczęśliwy dla świdniczanek
Następny artykułPlaga chorób powodem słabej frekwencji