Strona główna Temat dnia Zmiany w prawie – obowiązek fiskalizacji od 1 marca br.

Zmiany w prawie – obowiązek fiskalizacji od 1 marca br.

0

4 listopada 2014 roku zostało podpisane przez Ministra Finansów nowe rozporządzenie w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących. Rozporządzenie określa grupę podatników zobowiązanych do ewidencji obrotu na kasie fiskalnej w latach 2015 i 2016.

kasy_fiskalne_150x150

Rozporządzenie nałożyło obowiązek zakupu kasy fiskalnej na nową grupę podatników, niezależnie od osiąganych przez nich obrotów.

Do grup tych należą:

– lekarze i stomatolodzy
– prawnicy i doradcy podatkowi
– kosmetyczki i fryzjerzy
– automechanicy
– catering i gastronomia

W związku z tym każdy prowadzący tego typu działalność jest zobowiązany do 1 marca 2015 roku zainstalować kasę fiskalną w swojej firmie.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą promocyjną kas fiskalnych: www.icomp.pl/kasyfiskalne/

Nasza firma od 12 lat zajmuje się sprzedażą, instalacją oraz serwisem kas fiskalnych. Współpracujemy z najlepszymi producentami tych urządzeń w Polsce. W naszej ofercie znajdą Państwo urządzenia od najprostszych i najtańszych po bardziej zaawansowane i wyższej jakości. Posiadamy w ofercie urządzenia producentów: ELCOM, ELZAB, FAREX, INNOVA, POSNET, SHARP. Promocyjna oferta urządzeń polecanych dla nowych grup podatników znajduje się pod adresem: www.icomp.pl/kasyfiskalne/

Zachęcamy do wcześniejszego zakupu kasy, ponieważ bazując na doświadczeniu lat poprzednich urządzeń małych i tych najtańszych w miarę zbliżania się 1 marca zacznie na rynku brakować, dodatkowo producenci w związku z brakami urządzeń na rynku mogą zdecydować się na podwyżki cen.

Dodatkowym atutem wcześniejszego zakupu urządzenia jest możliwość przeszkolenia się i nauki na kasie w trybie szkoleniowym. Mają Państwo czas żeby zapoznać się z kasą fiskalną, poćwiczyć bez konsekwencji podatkowych, a rozpoczęcie ewidencjonowania z jej użyciem rozpocząć dopiero gdy nadejdzie obowiązek czyli od 1 marca 2015r.

Dlaczego warto zakupić urządzenie w naszej firmie?

– bez dodatkowych opłat zapewniamy: programowanie kasy, szkolenie z obsługi, fiskalizacja
– przekazujemy komplet dokumentów potrzebnych do zgłoszenia kasy do Urzędu Skarbowego
– pomagamy w uzyskaniu zwrotu 700 zł za zakup kasy z Urzędu Skarbowego (należy się każdemu przedsiębiorcy, który kupuje kasę po raz pierwszy, przysługuje na każdą kupowaną kasę, można kupić kas więcej i na każdą uzyskać 700 zł zwrotu)
– niskie koszty obowiązkowych przeglądów okresowych
– pamiętamy i przypominamy o obowiązkowych przeglądach okresowych
– szybka reakcja na zgłoszone usterki i usuwanie ich w miarę możliwości u klienta

Dlaczego nie warto kupować kasy fiskalnej na odległość?

– klient nie może przeszkolić się z kasy w trybie szkoleniowym zanim zafiskalizuje urządzenie
– bardzo wysoki koszt obowiązkowych przeglądów (konieczność przyjazdu serwisanta z daleka) lub konieczność wysłania urządzenia na przegląd kurierem (brak urządzenia przez kilka dni – nie można w tym czasie sprzedawać)
– przy każdej usterce konieczność wysłania urządzenia i brak możliwości sprzedaży w tym czasie
– bardzo wysoki koszt odczytu kasy fiskalnej (po zapełnieniu modułu fiskalnego przeciętnie po 6 latach lub po zamknięciu działalności) ponieważ serwisant z firmy, która sprzedała kasę MUSI osobiście stawić się razem z podatnikiem w Urzędzie Skarbowym

Zapraszamy do naszych salonów, gdzie mogą Państwo zobaczyć urządzenia na żywo, oraz porozmawiać o tym czym dane urządzenia się od siebie różnią.

Zapraszamy:
Dzierżoniów, ul. Wrocławska 30, tel. 74 831 13 36, e-mail: [email protected]
Bielawa, ul. Wolności 149, tel. 74 833 86 86, e-mail: [email protected]
Świdnica, ul. Westerplatte 18, tel. 74 858 31 99, e-mail: [email protected]
Ząbkowice Śląskie, Rynek 48, tel. 74 817 52 35, e-mail: [email protected]

icomp_kasy_fiskalne_swidnica

Poprzedni artykułNie było najmniejszych uchybień
Następny artykułJak sięgnąć po pieniądze?