Strona główna Bez kategorii Zimowy weekend pod parą

Zimowy weekend pod parą

3

Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku w Jaworzynie Śląskiej zaprasza na pierwszy w tym roku „Zimowy weekend pod parą”. 7 i 8 lutego  atrakcją dla zwiedzających będzie m.in.  oraz przejażdżka zabytkowym parowozem Tkt48-18.

Gala Parowozów w Jaworzynie Śląskiej 2013__21

W ostatnich tygodniach trwały intensywne prace remontowo-budowlane, których celem była zmiana funkcji pomieszczeń na parterze budynku, z biurowej na usługową. W dawnych pomieszczeniach biura dyrekcji muzeum mieści się teraz kasa biletowa ze sklepikiem oraz aneks kuchenny, a w dawnym magazynie – pokój dla gości. Teraz, nawet w chłodne i słotne dni, będzie można ogrzać się w ciepłym pomieszczeniu przy kubku ciepłej kawy lub herbaty.

WEEKEND POD PARĄ 7-8 02 2015
Zwiedzanie Muzeum Przemysłu i Kolejnictwa na Śląsku to pasjonująca podróż przez świat zabytkowych maszyn. Ponad 50 lokomotyw, 60 wagonów, żurawie kolejowe i pług odśnieżny zajmują ok. 1,5 km torów. Po wszystkich ekspozycjach oprowadzają przewodnicy, którzy przybliżą  historię kolejnictwa. Podczas „Weekendu pod parą”, zostaną zaprezentowane czynności związane z obsługą, czyli obrządzanie parowozu, widzowie zobaczą pracę drużyny parowozowej, wnętrze budki maszynisty oraz obracanie parowozu na obrotnicy. Więcej informacji na  www.muzeumtechniki.pl

Poprzedni artykułKino na szpilkach i 50 twarzy Greya
Następny artykułSzkoła Muzyczna zaprasza na koncert