Strona główna Bez kategorii Zgłoś się do muzycznej Truskawki

Zgłoś się do muzycznej Truskawki

0

The Analogs, Blade Loki i Defekt Muzgó to goście poprzednich edycji Truskawki. Tegoroczny headliner jeszcze nie został wybrany, ale trwa  nabór konkursowych uczestników przeglądu. Termin zgłoszeń upływa 6 marca.

Demia_Doberman_Truskawka2014

Świdnicki Ośrodek Kultury zaplanował w tym roku 4 koncerty eliminacyjne, które odbędą się w Klubie Bolko. Wystąpią podczas nich zespoły wybrane spośród nadesłanych do 6 marca zgłoszeń. Formularz razem z regulamin dostępny jest na stronie: http://www.sok.com.pl/truskawka/

Chociaż do końca naboru został ponad miesiąc, warto pospieszyć się z przesłaniem zgłoszenia – wykonawcy, którzy awansują do finału, będą występować w kolejności odwrotnej do kolejności przesłanych zgłoszeń (im wcześniejsze zgłoszenie tym późniejsza godzina występu podczas finału).

Zeszłoroczna edycja Truskawki była skierowana wyłącznie do wykonawców z powiatu świdnickiego, ale w tym roku to się zmienia. Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza do udziału muzyków zarówno z powiatu świdnickiego jak i ościennych: dzierżoniowskiego, jaworskiego i wałbrzyskiego (decyduje adres zameldowania większej części muzyków z danego zespołu – szczegóły w regulaminie).

Truskawka to jeden z najstarszych na Dolnym Śląsku przeglądów muzycznych, mający swoje początki jeszcze w latach 80-tych XX wieku. Truskawka to impreza skierowana do młodych wykonawców, którzy dopiero stawiają pierwsze kroki na ścieżce koncertowej. Udział w przeglądzie daje najlepszym możliwość zaprezentowania się na plenerowej scenie Świdnickiego Ośrodka Kultury i walki o nagrodę finansową.

Terminy koncertów eliminacyjnych to 28 marca, 11 i 25 kwietnia oraz 9 maja – informuje Bartosz Łabuda z ŚOK-u.

Poprzedni artykułCzyj to pies?
Następny artykułDla kogo 1% podatku? Pomóż Emilce Pawlak