Strona główna Bez kategorii Z wiceministrem o wysypisku na Zarzeczu

Z wiceministrem o wysypisku na Zarzeczu

0

W piątek, 20 lutego prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska i zastępca prezydent Marek Suwalski wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej Janem Dzięcielskim rozmawiali o sprawie wysypiska z wiceministrem środowiska Januszem Ostapiukiem, który w resorcie odpowiada za kwestie związane z gospodarką odpadami. W spotkaniu uczestniczył także Jerzy Ignaszak, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Podczas spotkania omówiono m.in. możliwości pozyskania środków z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej przeznaczonych na likwidację nielegalnych wysypisk odpadów.

???????????????????????????????

Na zdjęciu: prezydent Świdnicy Beata Moskal-Słaniewska, zastępca prezydenta Marek Suwalski, wiceprezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Jerzy Ignaszak, wiceminister środowiska Janusz Ostapiuk i Przewodniczący RM Jan Dzięcielski.

Problem mieszkańców Zarzecza to nie jest tylko kwestia zorganizowania i sfinansowania wywiezienia zalegających na działce Skarbu Państwa odpadów. Musimy pamiętać, że obecne wysypisko na osiedlu Zarzecze jest nielegalne. A niedoskonałe prawo powoduje, że nieuczciwa firma w praktyce jest bezkarna – mówi Beata Moskal-Słaniewska, prezydent Świdnicy i zaznacza, że prowadzi rozmowy ze starostą świdnickim Piotrem Fedorowiczem, by kwestię problematycznego wysypiska wreszcie rozwiązać i zlikwidować uciążliwe dla mieszkańców Zarzecza składowisko.

Wysypisko śmieci ulica Mikołaja Kopernika w Świdnicy_08
Poprzednia władza interweniowała w powiecie i prokuraturze, które badały działalność spółki gromadzącej odpady na podstawie zezwolenia starostwa. Po interwencjach sprawą wysypiska, na terenie Skarbu Państwa, zajmował się także wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, który podejmował działania w sprawie wygaszenia prawa użytkowania wieczystego na gruntach Skarbu Państwa oraz przekazania tej działki na rzecz miasta Świdnica. Walka ze sprawą wysypiska przy ul. Kopernika trwa od 2012 roku. Możliwość podejmowania jakichkolwiek działań przez Urząd Miejski w tej sprawie jest niestety od początku ograniczona. Najpierw należy wyczerpać wszystkie procedury prawne, a tych dopełnić musi Starostwo Powiatowe w Świdnicy.

/Ewa Dryhusz, UM w Świdnicy/

O sprawie wysypiska Swidnica24.pl informowała wielokrotnie. Jakie działania podjęło starostwo, można przeczytać TU.

Poprzedni artykułPiękniejszy świat Beaty: Dozgonna miłość
Następny artykułOddaj krew, wygraj niespodziankę