Strona główna Bez kategorii Walentynkowe spotkanie w SP 105

Walentynkowe spotkanie w SP 105

0

Walentynki to dzień wszystkich osób zakochanych, lubiących i przyjaźniących się. I właśnie 14 lutego społeczność Szkoły Podstawowej nr 105 w Świdnicy zorganizowała Drzwi Otwarte Szkoły pod hasłem Walentynkowe spotkanie. Każdy z gości miał okazję wziąć udział w wielu przygotowanych dla nich zabawach i atrakcyjnych konkurencjach.

DRZWI OTWARTE LUTY 2015 ZABAWY I ZAJĘCIA NA PARTERZE (27)

Na boisku szkolnym dzieci otrzymywały karty startowe i mogły zdobyć pierwsze punkty – pieczątki za udział w konkurencjach sportowych, w których startowały wspólnie z rodzicami. W budynku szkoły na najmłodszych czekał sprawnościowy tor przeszkód z tunelami, zjeżdżalniami, materacami. Zwiedzającym udostępniono również w pełni wyposażone dwie sale gimnastyczne.
Dzieci, ale także dorośli, chętnie wykorzystywali w praktyce możliwości tablic multimedialnych. Dużym zainteresowaniem cieszyły się zajęcia w pracowniach komputerowych, gdzie można było bawić się grami edukacyjnymi, kolorowankami on-line i układać puzzle. Zwiedzający na dłużej zatrzymywali się także w Klubie Gier Logicznych, gdzie mogli zaznać rozkoszy łamania głowy, rozwiązując problemy matematyczne i logiczne.
W pracowni teatralnej mali aktorzy próbowali swoich sił, tworząc scenki teatralne z wykorzystaniem pacynek. Bardzo chętnie przebierali się w stroje m. in. strażaków, księżniczek, wykorzystywali rekwizyty z garderoby szkolnej, pozowali rodzicom do zdjęć.

DRZWI OTWARTE LUTY 2015 ZABAWY I ZAJĘCIA NA II PIĘTRZE (2)
W trakcie wizyty w świetlicy szkolnej rodzice zapoznawali się z ofertą zajęć świetlicowych. W tym czasie dzieci wykonywały zwierzątka z serduszek – liski, świnki, pandy. Bardzo dużym zainteresowaniem najmłodszych cieszyły się zajęcia plastyczne, w trakcie których można było ujawnić swoje talenty, tworząc serduszkowe zawieszki oraz przestrzenne ozdoby z papieru. Szkolny logopeda w trakcie rozmów z rodzicami rozwiewał ich wątpliwości, dotyczące sposobu wymowy dzieci oraz przeprowadzał zabawy logopedyczne.
Na chętnych czekała kawiarenka z ciepłą herbatą, kiełbaskami z grilla oraz ciastami, które upiekły mamy uczniów naszej szkoły.
Zwiedzanie zakończone zostało podliczeniem pieczątek – punktów, które dzieci zbierały na kartach startowych, biorąc udział w przygotowanych atrakcjach. Każda karta została zamieniona na prezenty – niespodzianki, którymi były ramki na zdjęcia w kształcie serduszek.

/informacja nadesłana/

Poprzedni artykułOmijał radiowóz, skończył na płocie
Następny artykułNie było najmniejszych uchybień