Strona główna Sport Inne Świetny występ strzegomian na Stadionie Narodowym

Świetny występ strzegomian na Stadionie Narodowym [FOTO]

0

Reprezentacja Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Strzegomiu, która wygrała gminne zawody na strzegomskim lodowisku, spisała się z bardzo dobrej strony w finale III Ogólnopolskiego Turnieju „Mistrzowie Białego Orlika”, który odbył się 24 lutego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

strzegom1

W zawodach zorganizowanych przez Stowarzyszenie Sport 7 Mariusza Czerkawskiego wzięło udział w sumie 12 drużyn, w tym z tak znanych ośrodków łyżwiarskich, jak Sanok czy Elbląg. Zespół łyżwiarzy z PSP nr 2 wystąpił w składzie: Alicja Baranowska, Tomasz Brzegowy, Mikołaj Baziuk, Jakub Piątek, Kacper Spychalski i Bartosz Iwanicki. Opiekunkami uczniów podczas ich pobytu w stolicy Polski były nauczycielki: Ewa Kotowicz i Monika Wanecka.

Głównym celem imprezy była aktywizacja dzieci do uprawiania sportów zimowych oraz promocja wśród najmłodszych adeptów aktywnego spędzania czasu. Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu testu sprawnościowego rozmieszczonego na lodowisku. Test zawierał podstawowe elementy jazdy na łyżwach: jazda w przód, jazda po łuku, zatrzymanie, balans ciałem oraz utrzymanie równowagi. Strzegomska drużyna zajęła bardzo dobre czwarte miejsce, niewiele ustępując trzem najlepszym zespołom. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz puchary, które wręczył im m. in. Mariusz Czerkawski – najlepszy zawodnik w historii polskiego hokeja na lodzie. Wizyta w Warszawie była również okazją do zobaczenia najważniejszych zabytków stolicy: Zamku Królewskiego, Kolumny Zygmunta, Starego Miasta z niepowtarzalną Starówką czy też Pałacu Prezydenckiego.

Poprzedni artykułNajlepsze w mieście
Następny artykułCzary Penelopy: Flaczki wegetariańskie