Strona główna Bez kategorii „Romek i Julka” na walentynki

„Romek i Julka” na walentynki

0

Była „Sztuka, ach sztuka”, „Fioletowa krowa”, „Romanse i papierosy” , „Nasza trzecia be”, teraz czas na nowa odsłonę najsłynniejszej love story w historii. Grupa Dorosłych zaprasza na spektakl „Romek i Julka 1983″  w reżyserii Juliusza Chrząstowskiego.

Romek i Julka__14_1

Osadzona w kontekście lat 80. akcja uzmysławia, że był to trudny czas ścierania się opozycyjnych grup: „Czerwonych” z „Białymi” o pryncypia, w tym o miłość, prawdę, poczucie godności itp.

Realizując ambitne hasło naszych czasów „sztuka bliżej człowieka”, Grupa Dorosłych Alchemii  teatralnej zaprasza do obejrzenia wyimków z dramatu autora, co prawda, zagranicznego, ale poddanego śmiałym i bezkompromisowym przeróbkom naszych zdolnych, rodzimych twórców. Napuszony tytuł dramatu niejakiego Szekspira „Romeo i Julia” ustępuje więc miejsca jakże swojsko brzmiącemu „Romek i Julka”, bo dorośli aktorzy chcą mówić ludzkim językiem o bohaterach, z którymi każdy mieszkaniec miast i wsi  może się utożsamić.

Reżyser ruchu: Tomasz Dajewski
Aranżacje muzyczne: Dariusz Jaros
Scenografia: Robert Kukla

Występują: Zofia Dziadura, Czesława Greś, Gosia Kępa, Krystyna Kowalonek, Bożena Kuźma, Mariola Mackiewicz, Halina Szymańska, Teresa Wagilewicz,  Alicja Żywicka, Zbigniew Curyl, Krzysztof Frączek, Robert Kaśków, Krzysztof Paruch, Tadeusz Szarwaryn, Adam Szmajduch, ks. Roman Tomaszczuk.

Data
14 Lutego 2015
Godzina
19:00
Miejsce
Świdnicki Ośrodek Kultury
Sala Teatralna
Rynek 43
Bilety
10 zł
Sprzedaż
Informacja Turystyczna
Rynek / ul. Wewnętrzna 2
Organizator
Świdnicki Ośrodek Kultury

Poprzedni artykułPowalczyły w Opolu
Następny artykułZwycięstwo ŚKPR-u i rezygnacja trenera!