Strona główna Temat dnia Puchar Świata w Świdnicy

Puchar Świata w Świdnicy [FOTO]

9

Świdnica gości dziś Puchar Świata wywalczony w ubiegłym roku przez reprezentację Polski podczas rozgrywanych w naszym kraju siatkarskich mistrzostw świata mężczyzn. Oficjalna premiera dziewięciokilogramowego arcydzieła będącego marzeniem każdego zawodnika czy zawodniczki uprawiających siatkówkę, odbyła się o 9.00 w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy podczas II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców. 

TP__9011

Nie zabrakło oczywiście czasu na wspólne zdjęcia najmłodszych kibiców z Pucharem Świata, który od dwóch tygodni krąży po Dolnym Śląsku. Do godziny 14.00 dostępny jest dla kibiców w Gimnazjum nr 3 w Świdnicy, a od 14.30 do 18.00 będzie można go podziwiać w Wieży Ratuszowej.

Trofeum mierzy dokładnie 42.88cm i waży dziewięć kilogramów. Puchar składa się z 12 elementów, symbolizujących każdego z zawodników w siatkarskiej drużynie. Części te połączono bezszwowo w cylindryczny kształt, przedstawiający 12 zawodników i ich rotację na boisku. Cały kształt ma wyrażać szybkość i elegancję siatkówki oraz siatkarskie wartości czystości, zaangażowania, siły, precyzji i współpracy.

Więcej informacji odnośnie II Międzypokoleniowego Forum Lokalnych Sportowców w sobotę.

 • KolasaJAN

  Słaniewska w każdej konkurencji sobie poradzi… Widać że obecnie jest już gotowa rywalizować na tzw. uśmiechy nr.6 . Czołówkę w tej dyscyplinie stanowią Ania Zalewska , kabotyn a zarazem ratlerek Kaczyńskiego Duda …

  • Sąsiadka z Kolonii

   Ale zobacz, jaki piękny uśmiech ma też wiceprezydent Chojnowski. Taki warsiawski;-)

   • KolasaJAN

    O jessss…

 • ciemny klucz

  Chojnowski jest bardzo utalentowany …. Ponoć potrafi zrobić fikołka pod wodą , w ten sposób , że woda nie nalewa mu się do nosa !

  • ciemny klucz

   Obecna Prezydent można by rzec , wydaje się być posłanniczką Anioła Pyriela na ziemię… Jej misją będzie zlikwidowanie obecnie panujących porządków , złych zachowań , obyczajów i wprowadzenie w zamian nowych , tych dobrych , korzystnych dla ludzi biednych i wykluczonych .