Strona główna Bez kategorii Prezes MZEC-u odwołany

Prezes MZEC-u odwołany

23

Dopiero odebrał statuetkę Gazeli Biznesu za bardzo dobre wyniki firmy, a już nie jest prezesem. Prezydent Świdnicy odwołała Ryszarda Sobańskiego. Pracę w miejskiej ciepłowni stracił także wiceprezes, Ryszard Popławski.

Ryszard Sobański.jpg

Na zdjęciu pierwszy z lewej Ryszard Sobański

W lakonicznym komunikacie rzeczniczka prasowa UM, Ewa Dryhusz podaje, że prezesem został Jacek Piotrowski, wcześniej prezes Przedsiębiorstwa „Inwestycje” spółka z o.o. w Jaworze i prezes zarządu spółki Ciepło-Jawor. Na razie nie zostały podane powody zmiany szefa MZEC-u, ale prezydent Beata Moskal-Słaniewska zapowiadała zmiany kadrowe. Zmienił się już dyrektor Nieruchomości Świdnickich, nie przedłużono także umowy dotychczasowemu dyrektorowi ŚOK-u. Nastąpiły także zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek.

/asz/

Komunikat UM w Świdnicy, 20.02.2015

19 lutego odbyło się posiedzenie rady nadzorczej spółki MZEC, na którym członkowie rady zapoznali się z wyjaśnieniami zarządu w sprawie planu finansowego na rok 2015, perspektywy połączenia siecią ciepłowniczą Zawiszowa z centrum miasta oraz realizacją instalacji do zgazowania słomy. W kolejnym punkcie odbyło się głosowanie, w którym rada odwołała dotychczasowy skład zarządu – prezesa Ryszarda Sobańskiego i wiceprezesa Ryszarda Popławskiego.
Jednocześnie w tym samym dniu rada powołała na stanowiska prezesa zarządu pana Jacka Piotrowskiego – absolwenta Politechniki Wrocławskiej Wydziału Mechaniczno-Energetycznego, posiadającego także studia podyplomowe w zakresie zarządzania i nowych technologii w energetyce i ciepłownictwie. Jacek Piotrowski w czasie swojej dotychczasowej kariery zawodowej pracował na stanowiskach kierowniczych m.in. w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej, Dolnośląskim Zakładzie Termoenergetycznym SA w Wałbrzychu oraz fińskiej firmie energetycznej Fortum, był także prezesem Przedsiębiorstwa „Inwestycje” spółka z o.o. w Jaworze i prezesem zarządu spółki Ciepło-Jawor.

Poprzedni artykułJak sięgnąć po pieniądze?
Następny artykułKonkurs na dyrektora ŚOK-u nierozstrzygnięty