Strona główna Bez kategorii Jest za co naprawiać zniszczenia

Jest za co naprawiać zniszczenia

2

93 mln złotych dla 76 jednostek samorządu terytorialnego na 178 zadań zgłoszonych do realizacji w 2015 roku – to wartość tegorocznych promes przyznanych dla samorządów Dolnego Śląska. W ich gronie jest gmina Świdnica z kwotą 1,5 mln. zł.

pieniadze

Dofinansowanie przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury  zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Pomoc udzielana jest z rezerwy celowej budżetu państwa.

W 2013 r. w 4 sołectwach na terenie gminy Świdnica dokonaliśmy odbudowy powodziowych zniszczeń, wykorzystując ponad 655,5 tys. rządowej pomocy. Umocniono rowy w Lubachowie oraz Pankowie, a także odbudowano drogi gminne w Makowicach i Bystrzycy Górnej. W 2014 roku do gminy Świdnica trafiło 1,12 mln zł. rządowej pomocy, z której odbudowano m.in. drogę gminną przy potoku Witoszówka. Tegoroczne środki zostaną wykorzystane na kolejny etap regulacji potoku Kotarba w Mokrzeszowie oraz na odbudowę dróg gminnych w Grodziszczu. To jedna z większych kwot przyznanych w tegorocznym rozdaniu dla samorządów gminnych – mówi wójt Teresa Mazurek.

Dofinansowanie dla gmin i powiatów przeznaczone jest na remonty lub odbudowę infrastruktury zniszczonej bądź uszkodzonej w powodziach i zdarzeniach mających znamiona klęsk żywiołowych. Państwo pomaga gminom i powiatom w usuwaniu klęsk żywiołowych. Pokrywa do 80 procent strat, powstałych na skutek powodzi – informuje Janusz Waligóra z UG Świdnica.

Poprzedni artykułII Giełda Minerałów
Następny artykułSłodki rekord wyrównany!