Strona główna Bez kategorii II Giełda Minerałów

II Giełda Minerałów

2

Giełda minerałów i biżuterii z kamieni szlachetnych to prawdziwa gratka dla kolekcjonerów i miłośników tej dziedziny. Na wyjątkową imprezę zaprasza Galeria Świdnica już w najbliższy weekend.

giełda  (16)zdjęcie archiwalne

Na zwiedzających czekać będą minerały z całego świata – brazylijskie geody ametystowe, agaty z Maroka, kryształy górskie, krzemienie pasiaste czy bursztyny. Atrakcją giełdy będzie pokaz szlifowania minerałów, dzięki czemu będzie można się przyjrzeć etapom obróbki kamieni na żywo. Nie zabraknie też oryginalnej biżuterii – tej rękodzielniczej z wykorzystaniem kamieni, ale też drewna, konopi, czy lnu. Będzie również możliwość naprawienia na miejscu uszkodzonych korali oraz bransoletek.

W tym roku Galeria Świdnicka zaprosiła jeszcze więcej wystawców – będą to osoby z całej Polski. Świdnicę odwiedzą osoby ze Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego, Lwówka Śląskiego, Wrocławia czy też Jawora. Pojawią się także nasi lokalni pasjonaci minerałów. II  Walentynkowa  Giełda minerałów i biżuterii z kamienia to doskonała okazja to zapoznania się z wyjątkowymi okazami, a tych z pewnością nie zabraknie. Giełda potrwa 2 dni, 14-15 lutego, w godz. 10-19.

 

B1_GS_mineraly_CMYK

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułZ nowym trenerem i nowymi zawodnikami
Następny artykułJest za co naprawiać zniszczenia