Strona główna Sport Inne Dwa tygodnie „Ferii na sportowo” za nami

Dwa tygodnie „Ferii na sportowo” za nami

0

Jak co roku na najmłodszych i tych trochę starszych mieszkańców gminy Świdnica czekał szereg atrakcji sportowych przygotowanych przez GLKS „Świdnica”. W pierwszym tygodniu ferii uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych brali udział w przygotowanych turniejach sportowych.

ferie

Ferie rozpoczęły się turniejem piłki siatkowej szkół podstawowych w hali sportowej w Witoszowie Dolnym, gospodarze nie dali szans rywalom i pierwsze miejsce zostało w Witoszowie. Następne dwa dni ferii to turnieje piłki halowej, najpierw szkół gimnazjalnych, a następnie podstawowych. W rozgrywkach gimnazjalnych zwyciężyła drużyna z Lutomi Dolnej, natomiast jeżeli chodzi o podstawówki to najlepsza okazała się drużyna z Pszenna. W czwartek odbył się turniej piłki siatkowej dla uczniów gimnazjum. Zarówno w rywalizacji dziewczyn, jak i chłopców wygrały drużyny z Pszenna, natomiast w piątek zorganizowany został w Pszennie pierwszy turniej z serii gier i zabaw dla dzieci z klas I-IV. Drużyny zmierzyły się w 8 konkurencjach sportowych, tj. kręgle, slalom z przeszkodami, rzuty do kosza, strzały na bramkę, slalom z piłką, rzuty ringo, hokej i numerologia. Zwycięzcą turnieju została drużyna „Grodziszcze I”, wyprzedzając drużynę „Dziewczyny Pszenno” zaledwie o jeden punkt.

Drugi tydzień ferii to turnieje gier i zabaw dla dzieci i młodzieży z klas I-IV oraz uczęszczających do centrum profilaktyczno – sportowych prowadzonych przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. W poniedziałek, 26 stycznia w hali sportowej w Witoszowie Dolnym odbył się drugi turniej gier i zabaw dla klas I-IV, drużyny stratowały w 8 przygotowanych konkurencjach. W zabawach uczestniczyło 5 drużyn z dwóch szkół podstawowych – Mokrzeszów oraz Witoszów Dolny. Po zaciętej rywalizacji sportowej zwyciężyła drużyna „Zieloni” Mokrzeszów, o krok wyprzedzając swoich kolegów z drużyny „Barcelona” Mokrzeszów. Następnie w godzinach popołudniowych odbył się pierwszy turniej gier i zabaw dla dzieci uczęszczających na zajęcia do centrów profilaktyczno – sportowych. Uczestnicy bawili się na świetlicy w Pszennie, zwyciężyła drużyna „Białych”, a drugie miejsce zajęła drużyna „Czarnych”. Podobnie jak w przypadku klas I-IV dzieci ze świetlic brały udział w 8 konkurencjach sportowych. We wtorek rano odbył się ostatni turniej dla dzieci z klas I-IV, tym razem w sali gimnastycznej w Lutomi Dolnej. Wystartowało 6 drużyn: 4 z Lutomi 2 z Bystrzycy Górnej, pierwsze miejsce zajęła drużyna „FC Suchary” natomiast drugie „Endermany” – obie reprezentowały szkołę podstawową z Bystrzycy Górnej. Wtorkowe popołudnie to kolejny turniej gier i zabaw dla dzieci ze świetlic, tym razem w Bystrzycy Górnej. W turnieju wystartowały 3 drużyny, zwyciężył „Gryf” Burkatów na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny „Chupa Chups” oraz „Drużyna A”. Końcówka ferii to 3 turnieje dla centrów kolejno w Witoszowie Dolnym, Lutomi Górnej oraz Grodziszczu. Poszczególne wyniki wszystkich turniejów znajdują się poniżej. Turnieje gier i zabaw były wspaniałą integracją oraz rywalizacją dzieci i młodzieży w różnym wieku, bo liczył się nie wiek, a umiejętności i spryt zawodników.

Wszystkie drużyny uczestniczące w turniejach z cyklu „Ferie na sportowo” zostały nagrodzone pamiątkowymi dyplomami, wszyscy zawodnicy medalami, a szkoły i świetlice, które zajęły miejsca „na pudle” otrzymały puchary. Organizator „Ferii na Sportowo” : GLKS Świdnica, współorganizatorzy: GOKSiR Świdnica, GZO Świdnica, GOPS Świdnica.

Wyniki poszczególnych turniejów:

Piłka siatkowa drużyn mieszanych PS (19.01.2015) – Witoszów Dolny:

1. SP Witoszów Dolny

2. SP Pszenno

3. SP Grodziszcze

4. SP Lutomia Dolna

5. SP Bystrzyca Górna

Turniej halowej piłki nożnej Szkół Gimnazjalnych (20.01.2015) – Witoszów Dolny:

1. Lutomia Dolna I

2. Pszenno

3. Witoszów Dolny I

4. Witoszów Dolny II

5. Lutomia Dolna II

Turniej halowej piłki nożnej SP (21.01.2015) – Witoszów Dolny:

1. SP Pszenno

2. SP Lutomia Dolna

3. SP Bystrzyca Górna

4. SP Grodziszcze

5. SP Mokrzeszów

6. SP Witoszów Dolny

Turniej piłki siatkowej Szkół Gimnazjalnych (22.01.2015) – Witoszów Dolny:

Dziewczęta:

1. Pszenno

2. Witoszów Dolny

3. Lutomia Dolna

Chłopcy:

1. Pszenno

2. Witoszów Dolny

3. Lutomia Dolna

Turniej gier i zabaw kl. I-IV – 23.01.2015 – Sala gimnastyczna Pszenno:

1. Grodziszcze I

2. „Dziewczyny” Pszenno

3. Grodziszcze II

4. „Chłopcy” Pszenno

Turniej Gier i Zabaw kl. I-IV – 26.01.2015 – Hala Witoszów Dolny:

1. „Zieloni” Mokrzeszów

2. „Barcelona” Mokrzeszów

3. Witoszów II

4. Witoszów I

5. „Błyskawica” Mokrzeszów

Turniej Gier i Zabaw – Centrum- 26.01.2015 – Świetlica Pszenno:

1. „Biali”

2. „Czarni”

Turniej Gier i Zabaw kl. I-IV – 27.01.2015 – Sala gimnastyczna – Lutomia Dolna:

1. „FC Suchary” Bystrzyca Górna

2. „Endermany” Bystrzyca Górna

3. „Orły” Lutomia Dolna

4. „FC Cytryny” Lutomia Dolna

5. „Power” Lutomia Dolna

6. „FC Team” Lutomia Dolna

Turniej Gier i Zabaw – Centrum – 27.01.2015 – Świetlica Bystrzyca Górna:

1. „Gryf” Burkatów

2. „Chupa Chups”

3. „Drużyna A”

Turniej Gier i Zabaw – Centrum- 28.01.2015 – Hala Witoszów Dolny:

1. „Dziewczyny” Witoszów

2. FC Pogorzała

3. „Sportowy” Mokrzeszów

Turniej Gier i Zabaw – Centrum – 29.01.2015 – Świetlica Lutomia Górna:

1. LKS „Opoczka-Stachowice”

2. FC „Kłos” Lutomia

3. FC „Młodziki”

Turniej Gier i Zabaw – Centrum – 30.01.2015 – Świetlica Grodziszcze:

1. FC „Sandra”

2. „Gryfindor”

3. „Poziomki”

4. „Ananaski”

/LZS Świdnica/

Poprzedni artykułBędzie współpraca z chińskim Kantonem?
Następny artykułGdzie jest Henryk Z., pedofil i morderca?