Strona główna Bez kategorii Czy Świdnica doczeka się obwodnicy?

Czy Świdnica doczeka się obwodnicy?

11

Zakończył się etap konsultacji publicznych projektu Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Podczas ostatniego spotkania, które miało miejsce 30 stycznia na ręce minister infrastruktury i rozwoju Marii Wasiak i wicepremiera Janusza Piechocińskiego przekazano podpisy mieszkańców miasta i okolic pod apelem o wpisanie obwodnicy świdnickiej do programu krajowego.

obwodnica8

W trakcie spotkania podano dobrą dla nas wiadomość. Obwodnica świdnicka znalazła się w wąskim gronie ośmiu obwodnic w kraju, które w procesie konsultacji uzyskały najwięcej wniosków i uwag (formularze internetowe i podpisy mieszkańców). To skutek sprawnie zorganizowanej akcji angażowania mieszkańców i różnych instytucji w tę sprawę. W obecnej chwili jeszcze trudno wyrokować, czy akcja zbierania podpisów i aktywny lobbing władz miasta przełoży się „automatycznie“ na wpisanie obwodnicy na listę Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023, jednak możemy na pewno powiedzieć, że głos mieszkańców Świdnicy dotarł do MIR i został dostrzeżony przez panią minister – mówi Szymon Chojnowski, zastępca prezydenta Świdnicy, który wraz z poseł Teresą Świło uczestniczył w spotkaniu zorganizowanym w Ministerstwie Infrastruktury i Rozwoju.

W procesie konsultacji w Świdnicy w ostatnich tygodniach władze miasta oraz posłowie Robert Jagła i Teresa Świło przeprowadzili szereg spotkań na szczeblu krajowym i regionalnym w omawianej sprawie, a w samym mieście trwała akcja zbierania podpisów pod petycją. Łącznie zebrano 3670 podpisów.Konferencja w Ministerstwie Infrastruktury i Rozowju była podsumowaniem wszystkich dotychczasowych działań.

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie przekazane do wiadomości publicznej przez MIR w terminie 30 dni od dnia zakończenia konsultacji.

Poprzedni artykułZwycięstwo ŚKPR-u i rezygnacja trenera!
Następny artykułJak ratować cenne książki?