Strona główna Wydarzenia Związany ze Świdnicą biznesmen chce kupić kopalnie

Związany ze Świdnicą biznesmen chce kupić kopalnie

11

Założona przez Krzysztofa Domareckiego spółka chce kupić upadające polskie kopalnie. Jeden z najbogatszych Polaków swoją przygodę z biznesem zaczynał w Świdnicy.

Krzysztof Domarecki

Screen z youtube.com

O Domareckim zrobiło się głośno w związku z kryzysem w polskim górnictwie. Od kilku dni trwają protesty w związku z zamiarem likwidacji 4 kopalń. Jak informuje wyborcza.biz., 3 kopalnie chce kupić  Universal Energy, spółka z Mysłowic założona przez Krzysztofa Domareckiego. Dziennikarze portalu sugerują, że to bardzo poważna oferta, warta rozważenia.

Krzysztof Domarecki od kilku lat jest na liście 100 najbogatszych Polaków magazynu Forbesa. W 2014 znalazł się na 58  miejscu z majątkiem szacowanym na 460 milinów złotych. Największą składową tego majątku są udziały w zbudowanym przez Domareckiego koncernie Selena, który w tej chwili jest światowym liderem w produkcji chemii gospodarczej, zwłaszcza pianki poliuretanowej. Firma sprzedaje swoje produkty do 70 państw, a od 2008 roku jest notowana na giełdzie. Początki globalnego potentata sięgają 1992 roku i budynków pokoszarowych przy ulicy Armii Krajowej w Świdnicy. To tutaj Krzysztof Domarecki założył Selenę, która na początku zajmowała się tylko importem chemii gospodarczej. Dość szybko siedziba firmy została przeniesiona do Wrocławia.

Krzysztof Domarecki, zanim związał się z biznesem, ukończył Wydział Prawa Uniwersytetu Wrocławskiego, studiował również filozofię. W latach 1983-91 pracował w Zakładzie Prawa Państwowego Uniwersytetu Wrocławskiego.

Więcej o nowych planach Krzysztofa Domareckiego czytaj na wyborcza.biz.

/opr. red./

 

 

 

 

 

 

 

Poprzedni artykułWyniki powiatowych lig halowych
Następny artykułWielkie kolędowanie [FOTO]