Strona główna Polityka Zmiana w Miejskim Biurze Przetargów

Zmiana w Miejskim Biurze Przetargów

0

Za przetargi, organizowane przez Urząd Miejski w Świdnicy, odpowiada nowa dyrektorka. Nowa prezydent Świdnicy anulowała konkurs na to stanowisko, ogłoszony jeszcze przez Wojciecha Murdzka i rozpisała nowy, według  innych kryteriów.

biuro przetargów

Wieloletnim dyrektorem Miejskiego Biura Przetargów był Zbigniew Kosarzewski. Jemu również były prezydent powierzył funkcję likwidatora spółki Inwestycje Świdnickie. Kosarzewski nabył prawa emerytalne. Jeszcze przed wyborami samorządowymi został ogłoszony konkurs na stanowisko dyrektora MBP. Po zmianie władzy konkurs został anulowany i rozpisany nowy.

– Kryteria zastosowane w pierwszym naborze były zbyt mocno wyostrzone w stosunku do wymogów i potrzeb Urzędu Miejskiego w Świdnicy – tłumaczy zmianę Ewa Dryhusz, rzeczniczka UM w Świdnicy. –  Do drugiego konkursu, który był dwuetapowy, przystąpiły dwie osoby. W pierwszym etapie – ocenę formalną – pozytywnie przeszli oboje kandydaci, natomiast podczas rozmowy kwalifikacyjnej, w ocenie komisji konkursowej, więcej punktów zdobyła Pani Joanna Salus-Komorowska, która w większym zakresie spełniała oczekiwania pracodawcy. Komisja zawnioskowała do prezydent Beaty Moskal-Słaniewskiej o wybór, powyższy wniosek został zaopiniowany pozytywnie. Pani dyrektor Miejskiego Biura Przetargów posiada m.in. 5-letni staż pracy na samodzielnym stanowisku w zamówieniach publicznych, legitymuje się również studiami podyplomowymi w tym zakresie.

Joanna Salus-Komorowska z wykształcenia jest anglistką, ukończyła studia podyplomowe z zakresu zamówień publicznych. Odpowiadała za zamówienia w Uzdrowiskach Szczawno Zdrój – Jedlina Zdrój S.A. Była w Komitecie Honorowym Beaty Moskal-Słaniewskiej podczas wyborów na prezydenta Świdnicy.

/asz/

Poprzedni artykułBudżet obywatelski zostaje
Następny artykułPopłyną w dolnośląskim finale