Strona główna Wydarzenia Świdnica Złote Anioły rozdane

Złote Anioły rozdane [FOTO]

0

Po raz szesnasty chóry szkół muzycznych pierwszego i drugiego stopnia z całego województwa rywalizowały o statuetkę Złotych, Srebrnych i Brązowych Aniołów. W Dolnośląskim Kolędowaniu Chórów wzięło 15 zespołów.

Dolnoslaskie Koledowanie (16)

Na zaproszenie świdnickiej Państwowej Szkoły Muzycznej im. Ludomira Różyckiego odpowiedziały placówki z Bolesławca, Bystrzycy Kłodzkiej, Dzierżoniowa, Jeleniej Góry, Legnicy, Świdnicy, Lubina, Milicza, Oleśnicy i Wrocławia.

Jury w składzie doc. Halina Bobrowicz, prof. Helena Tomaszek-Plewa,  prof. dr hab. Jolanta Szybalska-Matczak  postanowiło sklasyfikować uczestników w dwóch kategoriach – chórów szkół muzycznych I stopnia i chórów szkół muzycznych II stopnia – przyznając:  Grand Prix Złote, Srebrne i Brązowe Anioły oraz  wyróżnienia za debiut.

Grand Prix i Złotego Anioła XVI Dolnośląskiego Kolędowania zdobył Chór dziecięcy „Cantilena” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Lubinie. Statuetkę Złotego Anioła zdobyły: Dziewczęcy Zespół Wokalny Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego w Bystrzycy Kłodzkiej, Chór „Cantabile” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. F.  Chopina w Oleśnicy, Chór „Con Brio” Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz we Wrocławiu, Chór „Con Passione” Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I st. nr 2 im F. Chopina i Szkoły Muzycznej I st. nr 2 w Zespole Szkół nr 9 we Wrocławiu, Chór I stopnia Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Karola Szymanowskiego we Wrocławiu. Srebrnego Anioła otrzymały: Chór Szkoły Muzycznej I st. nr 3 im. Marii Zduniak w Zespole Szkół Nr 20 we Wrocławiu,Chór Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Ludomira Różyckiego w Świdnicy, Chór Szkoły Podstawowej Nr 2 i Szkoły Muzycznej I st. w Miliczu, Chór „Kamerton” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Witolda Lutosławskiego w Bolesławcu. Brązowy Anioł przypadł w udziale dla: Chór „Cieplickie Trele” Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Janiny Garści, Chór dziecięcy Zespołu Szkół Muzycznych w Legnicy, Chór PSM I st. im. W. Kilara w Dzierżoniowie

W kategorii chórów szkół muzycznych II stopnia Srebrnego Anioła otrzymał Chór Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. w Zespole Szkół Muzycznych w Legnicy, a Brązowego Anioła Chór Państwowej Szkoły Muzycznej II st. im. Ryszarda Bukowskiego we Wrocławiu

Poprzedni artykułPrzenikania. Spotkania z filmem
Następny artykułWSZ na Pro Rec Hip-Hop Festival