Strona główna Temat dnia Zbiórka podpisów na rzecz obwodnicy

Zbiórka podpisów na rzecz obwodnicy

7

Od grudnia ministerstwo infrastruktury konsultacje społeczne w sprawie Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023. Na liscie nie ma budowy południowej obwodnicy Świdnicy. Zabiegi o drogę były prowadzone bezskutecznie przez kilkanaście lat. Każdy mieszkaniec może podpisać się pod wnioskiem o dopisanie świdnickiej inwestycji do krajowych planów. Od dzisiaj można to zrobić także w kilku punktach w mieście.

obwodnica 2

Świdnica na razie doczekała się małej, 3-kilometrowej obwodnicy.

Od 22 grudnia uwagi można zgłaszać na stronie ministerstwa, gdzie również do pobrania jest specjalny formularz. Ułatwieniem dla wszystkich, którzy chcą się włączyć w akcję, będzie możliwość złożenia podpisów w wybranych punktach w Świdnicy.

Od 16 do 18 stycznia (piątek godz. 17:00-20:00, sobota-niedziela godz. 12:00-16:00) podpisy pod apelem będzie można złożyć w: Galerii Świdnickiej, Tesco, Intermarche. Od 19 do 28 stycznia podpisy można składać także w Centrum Organizacji Pozarządowych, Informacji Turystycznej oraz w Biurze Obsługi Interesanta Urzędu Miejskiego.

Ewa Dryhusz, rzeczniczka prasowa UM w Świdnicy przypomina, że16 grudnia 2014 roku prezydent Beata Moskal-Słaniewska wystosowała pismo w sprawie budowy obejścia południowo-zachodniego miasta Świdnicy w ciągu drogi krajowej nr 35 do Prezes Rady Ministrów Ewy Kopacz, apelując o dopisanie budowy obwodnicy Świdnicy do listy zadań inwestycyjnych Programu, planowanych do realizacji w perspektywie finansowej UE 2014-2020. Pisma w tej sprawie do premier Kopacz zostały przekazane również za pośrednictwem posłów Teresy Świło i Roberta Jagły.

 

Poprzedni artykułWpadł handlarz naroktyków
Następny artykułTo był bezpieczniejszy rok