Strona główna Wydarzenia To był bezpieczniejszy rok

To był bezpieczniejszy rok

2

Mniej wypadków, mniej przestępstw, poprawa warunków pracy w policji. Komenda Powiatowa w Świdnicy podsumowała 2014 rok.

odprawa policja

Jak informuje Katarzyna Czepil, w roku 2014 przestępstw  było zdecydowanie mniej niż w 2013 . – Odnotowaliśmy o 460 przestępstw mniej ogółem – dynamika 87%, o 200 przestępstw kryminalnych mniej i o 172 przestępstwa mniej w wybranych kategoriach najbardziej uciążliwych dla społeczności lokalnej. Utrzymany został wysoki poziom wykrywalności 74,6% – informuje oficer prasowy.

W 2014 roku na drogach w powiecie świdnickim doszło do 150 wypadków, w których ranne zostały 193 osoby, a 13 poniosło śmierć.  Największe zagrożenie występowało na drogach krajowych 5 i 35. Najczęstszą przyczyną wypadków było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu drogowego, nieustąpienie pierwszeństwa. W żadnym przypadku zdarzenia drogowego nie spowodowała  osoba będąca pod wpływem alkoholu lub środka odurzającego.

 W 2014 zakończył się drugi etap modernizacji komendy. W ciągu dwóch lat całość inwestycji wyniosła 2.644.000 złotych. – Dzięki temu przedsięwzięciu poprawiliśmy warunki przyjęć interesantów, warunki pracy policjantów. Niewątpliwie wpłynęło to na poprawę wizerunku Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy – mówi Katarzyna Czepil.

/opr. red./

zdjęcia i plansze KPP w Świdnica

Poprzedni artykułZbiórka podpisów na rzecz obwodnicy
Następny artykułPływacy SP 4 nie do zatrzymania